kk
SON DAKİKA HABERLER
23 Ekim 2018 Salı Saat: 09:05

Yediyıldız '' Yüksek Fiyat Fındığa Zarar Verir ''

AK Parti Ordu Milletvekili Şenel Yediyıldız’ın Fındık hakkındaki konuşmaları Fındık üreticileri tarafından büyük tepki ile karşılandı.“Fiyatı yükseltmek Ordu fındığına zarar veriyor” diyen Yediyıldız, bu konuşmayı ORDEF
Yediyıldız '' Yüksek Fiyat Fındığa Zarar Verir ''
Asacom

AK Parti Ordu Milletvekili Dr. Şenel Yediyıldız, ORDEF’in kahvaltı proğramına katılarak, kürsüye çıkarak konuşma yaptı. Hiç akla, hayale gelmeyecek, ilginç mi ilginç, şaşılacak sözler eden Yediyıldız, Fındık üreticisine diyet borcunu ödemesi gerekirken, yaptığı açıklamalarıyla kendisine bravooo dedirtecek kadar  ters tepki aldı"Açıkça söylüyorum, Ordulular fındığın fiyatını yükselttikçe Ordu’nun fındığına zarar veriyoruz." Demesi üzerine salondakiler onu dinlemeyerek kendi aralarında konuşmaya başladılar. Buna sinirlenen Yediyıldız, “Neden beni dinlemiyor,kendi aranızda konuşuyorsunuz” diyerek salondakilere sitem etti..

“BAKAN YENİ GELDİ, DOLAR YÜKSELDİ”

Salonda bir anda sessizlik hakim olurken, konuşmasına devam eden Yediyıldız, “Bu seneki dolar krizi Tarım Bakanımızın yeni gelmesinden dolayı olaya hakim olmaması ve rekoltenin çok düşük olması nedeniyle devlet bu sene fındığa dokunmak istemedi. Fiyatını serbest piyasada bulsun istedi. Biz fiyat verirsek daha düşük veririz, fındık fiyatını daha düşük seviyeye indiririz korkusunu yaşadı. O yüzdende sanki devlet fındığa sahip çıkmıyormuş havası estirildi. Devlet de bizde sonuna kadar fındığa sahip çıkmaya çalıştık.”diyerek üreticiyi teselli eder açıklamalarda bulundu.

“YÜKSEK FİYAT FINDIĞA ZARAR VERİR”

Dr. Şenel Yediyıldız, “Ordulular fındığın fiyatını yükselttikçe Ordu’nun fındığına zarar veriyoruz. Bunu açık söyleyeyim. Bizim yapmamız gereken iki şey var. Bir üretimi artırmak, iki maliyeti düşürmek. Bu iki konuda ne yapabiliriz? Ona bakmamız lazım. Fiyatı yükselttikçe Çarşamba’da, Bafra’da, Düzce’de Adapazarı’nda fındık ekimi sürekli artıyor. Onların maliyeti 5 liraysa bizimki 10 lira. Arada bu kadar fark var. Onun onların fiyat diye bir derdi yok. Onlar, “Nasıl olsa Ordu fındığın fiyatını yükseltir. Biz fındık dikelim.’ diyorlar. Biz ise hem fındığın kalitesini, hem miktarını düşürüyoruz. Bu şekilde fındığa da zarar vermiş oluyoruz” diyerek yaptığı konuşması Ordu’da fındık üreticileri tarafından büyük tepkilere neden oldu.

  Kaynak yön gazetesi

Bu haber toplam 449 defa okunmuştur
Anahtar Kelimeler : Yediyıldız, Yüksek, Fiyat, Fındığa, Zarar, Verir,

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler