kk
SON DAKİKA HABERLER
22 Ocak 2021 Cuma Saat: 16:10

BAŞKAN ARGAN, ÜNYE BİR LİMAN KENTİDİR...

Ak Parti Ünye İlçe Başkanı Kenan Selim Argan İlçe Teşkilatı ile birlikte Ünye Limanında, liman ile ilgili ve Ünye’de yapılan diğer projeler il ilgili basın mensuplarına açıklamada bulundu.
BAŞKAN ARGAN, ÜNYE BİR LİMAN KENTİDİR...
Asacom

Ak Parti Ünye İlçe Başkanı Kenan Selim Argan, Ünye Port Liman projesinin uygulanacağı alanda yaptığı basın açıklamasında “Aynı hedef doğrultusunda çalışıyoruz. Bütün gayretimiz şehrimizi daha yaşanabilir ve geleceğe umutla bakan bir kent haline getirmek “dedi.

Ak Parti Ünye İlçe Başkanı Kenan Selim Argan, beraberinde Kadın Kolları Başkanı Neşe Akgül Tiyaloğlu, Gençlik Kolları Başkanı Abdulkadir Demir ve Yönetim Kurulu Üyeleriyle Ünye Limanı’nda açıklamalarda bulundu.

 

“ÜNYEPORT LİMAN PROJESİ HAYATA GEÇİRİLİYOR”

 

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Hilmi Güler’in Ünye Limanı’nda başlattığı çalışmalara değinen Başkan Argan, “İlimizde olduğu gibi Ünyemiz de de son zamanlarda çok güzel değişikliklere şahitlik ediyoruz. Bununla birlikte 31 Mart seçimlerinde Düşünen, Üreten ve Yarışan Ordu ile birlikte dört mevsim Ordu ’nun mimarı Dr. Mehmet Hilmi Güler bakanımızın Ordu için bir şans olduğunu ifade etmiştik. Bu anlamda Ordu ’nun bütününü ele almak kaydıyla hizmet yarışı ve mücadelesini elinden geldiği kadar ekibiyle birlikte sürdürüyor. Bizler de Ünyeliler olarak bu anlamda Sayın bakanımızın riyasetinde gerçekten çok güzel çalışmalara şahitlik etmiş oluyoruz. Bunun en son örneğini de geçen hafta içerisinde Ünye Port Limanına başlanacağını kendisinden duymuştuk. Bugün de bu çalışmaları yerinde görme imkanı bulduk. Tarih, kültür ve turizmin yanında Ünye bir liman kentidir. Bu zamana kadar 6,5 metre derinliğinde bir mendirek ile çalışma yürütülen Ünye Limanı’nda ikinci mendirek yapılması için çalışmalar başladı. Buraya 4 adet rıhtım ve mendireğin yapılmasıyla ilgili süreç başlamış olarak. Toplamda  2,5 Km. Alan içerisine kurulacak olan bu rıhtım Karadeniz’e kıyısı olan 6 ülkeden daha büyük hacimde ve kapasitede olacak. Bu noktada 8,5 metre derinliğine sahip ikinci rıhtımın çalışmalarına başlanacak. Tarak gemisi ile dip taraması yapılacak. Sonraki aşamalarda ise üçüncü ve dördüncü rıhtımlar da oluşturulacak. Bu da limana daha yüksek kapasiteli gemilerin yaklaşmasını sağlayacak. Liman, aynı zamanda hep hayal ettiğimiz Ünye, Akkuş, Niksar yolunun da yapılmasına tetikleyici olacaktır. Belki bir yol liman yapmaz ama limanın yolu yapacağı da bir gerçektir. Antalya’dan turunçgillerin sebze ve meyvelerin doğrudan Rusya’ya sevkinde Ünye Konteynır Limanı rol oynayacaktır. Geldiğimiz nokta sevindiricidir” dedi.

GÜLER 40 YILLIK SORUNU  ÇÖP SORUNUNU ÇÖZDÜ

Başkan Argan son dönemde hayata geçirilmesi planlanan ve yapım aşamasında olan çalışmalara da değinerek, “Ünye’de Büyükşehir Belediye Başkanımız Hilmi Güler’in 40 yıllık çöp sorununu çözerek başlattığı çalışmalar merkezdeki yolların asfaltlanması, ana artellerdeki caddelerin yapılması, Sahil düzenlemesi çalışmaları, Çamlık’taki çalışmalar ve kaldırım çalışmalarıyla devam ediyor” dedi.

 

 

Bu haber toplam 93 defa okunmuştur
Anahtar Kelimeler : BAŞKAN, ARGAN, ÜNYE, BİR, LİMAN, KENTİDİR...

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler