kk
SON DAKİKA HABERLER
22 Ocak 2021 Cuma Saat: 20:47

SENCAR, "YÖNETİMDEKİ İKTİDAR ELİNDEKİ DOĞAL KAYNAKLARI KULLANAMIYOR"

Cumhuriyet Halk Partisi Halkla İlişkilerden Sorumlu Yönetim Kurulu üyesi Tayfun Sencar geçtiğimiz günlerde Gençlik Kolları ile birlikte yaptığı esnaf ziyaretini Moda TV'ye değerlendirdi.
SENCAR, "YÖNETİMDEKİ İKTİDAR ELİNDEKİ DOĞAL KAYNAKLARI KULLANAMIYOR"
Asacom

ÜRETMEDEN KAZANAMAZSINCumhuriyet Halk Partisi Halkla İlişkilerden Sorumlu Yönetim Kurulu üyesi Tayfun Sencar geçtiğimiz günlerde Gençlik Kolları ile birlikte yaptığı esnaf ziyaretini Moda TV'ye değerlendirdi.


VATANDAŞIN CEBİ BOŞ


Ziyaretlerin sadece parti özelinde değil aynı zamanda insani açıdan da yapılması gerektiğini ifade eden Sencar, halkın sorunlarının dinlenilmesi gerektiğini söyledi. Sencar, '' Devlet halka hizmet için vardır. Biz de bu ülkenin bir siyasi parti temsilcileri olarak vatandaşı dinleme gereği duyduk. Bizim gördüğümüz, pazar esnafının çeşitli zamlardan dolayı cebi oldukça yanmış durumda. Bu durumda Türkiye genelinde üretimin düştüğü görülüyor.''


EKONOMİDE ÜRETİM MODELİ ESAS ALINMALI


Ekonominin işleyişi için üretimin arttırılmasını şart olduğunu söyleyen Tayfun Sencar, '' Biz üretmeye dayalı bir ekonomi modelini öngörüyoruz. Üretim ne kadar yüksek olursa ekonomi o oranda işleyişe geçer. Türkiye’de ekonominin bozulmasının sebebi üretimin düşmüş olması. Cumhuriyetin ilk yıllarından itibaren tarıma dayalı ekonomi modeliyle büyük bir başarı elde ettik. Şu an Türkiye'de tarıma dayalı ekonomi modeli ciddi oranda düşüşe geçmiş durumda. Üretim yapılması için devletin imkan sunması gerekiyor. Sunulan imkanlar da çiftçiye yetmiyor. Biz bu sistemi değiştirip üretime dayalı ekonomi modelini tekrar hayata geçirmek istiyoruz. Özellikle tarıma dayalı ekonomi modeli, çünkü Türkiye çok zengin kaynaklara sahip bir ülke. Önemli olan kaynakları doğru bir şekilde kullanmak fakat şu andaki iktidar bu kaynakları verimli bir şekilde kullanamıyor.'' dedi.


ESNAF DEĞİŞİM İSTİYOR 


Belediyenin vatandaşla uzak ilişkiler içerisinde olduğunu söyleyen kurul üyesi, birçok insanın Belediye Başkanını dahi tanımadığını söyledi. Sencar, '' Esnafın Belediye Başkanının kim olduğundan dahi haberi yok. Esnaf, seçim dönemine kadar yanlarına gelenlerin seçimden sonra uğramamalarından şikayetçi. Buradaki üreticiler seçim sonrasında ikinci plana atılmış durumda. Biz bu sistemi değiştirebileceğimizi göstermek için esnafımızla buluştuk. Biz bir siyasi parti temsilcisi olarak değil, bir insan olarak büyüklerimiz dinlemek adına esnafın karşısına çıktık. Ziyaretler sırasında vatandaşın değişim rüzgarı içerisine girdiğini gördük. Biz bu rüzgarı da göz önünde bulundurarak, iktidar olmak için daha iyi projelerle vatandaşımızın karşısına çıkıyoruz, hedefimiz el birliği ile güzel bir Türkiye inşa etmek.'' dedi. 


Türkiye’de yeterli istihdam alanının sağlanmadığını söyleyen Tayfun Sencar, yüksek seviyede bir işsizlik oranı olduğunu vurguladı. Bunun sebebini ise istihdam alanlarının azaltılmasına bağlayan Sencar, bunu değiştirmek için çeşitli projelerden esnafa bahsettiklerini söyledi.

Bu haber toplam 164 defa okunmuştur

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler