kk
SON DAKİKA HABERLER
23 Şubat 2021 Salı Saat: 16:24

Adıgüzel’den Çaybaşı İddiası!

CHP Ordu Milletvekili Dr. Mustafa Adıgüzel, Çaybaşı’nda Süleymancılara ait olduğunu söylediği yurtta kalan öğrencilerin tamamının koronavirüs olduğunu iddia etti.
Adıgüzel’den Çaybaşı İddiası!
Asacom

Adıgüzel, yurtta kalan çocukların gittikleri okula da hastalığı taşımaları üzerine, okulun da karantinaya alındığını belirterek, konuyla ilgili olarak Milli Eğitim Bakanı’na soru önergesi verdi.

 CHP Ordu Milletvekili Dr. Mustafa Adıgüzel, Milli Eğitim Bakanı’na verdiği soru önergesi ile Çaybaşı’nda Süleymancılara ait bir öğrenci yurdunun pandemide kapalı olması gerekirken açık tutulduğunu ve yurttaki bütün öğrencilerin Covid olduğunu iddia etti.

 Mustafa Adıgüzel iddiasında; okulların açılması ile birlikte bu çocukların okula gönderildiği ve gittikleri okula da Covid bulaşmasına neden oldukları için okulun karantinaya alındığını da dile getirdi.

 Olayı bir skandaldan öte facia olarak nitelendiren Adıgüzel konuyla ilgili olarak Milli Eğitim Bakanı’na soru önergesi verdi.

 Adıgüzel önergesinde şunlara yer verdi:

 - Ordu İli Çaybaşı ilçemizde Süleymancılara ait olduğu söylenen Özel Çınar Yurdu’nda kalan yaklaşık 60 yavrumuzun hepsi birden Covid olmuştur. Pazartesi günü yüz yüze eğitime başlayan bazı sınıflar ile de vakalar Köklük İlköğretim Okulu’na sıçramış, okulun karantinaya alınmasına neden olmuştur.

 Bu bağlamda;

 

1-      Yurtta kayıtlı toplam kaç öğrenci vardır? Kayıtsız olarak kalan öğrenci sayısı kaçtır? Yurtta toplam Covid olarak kayda giren öğrenci sayısı kaçtır?

2-      Pandemide kapalı olması gereken bir yurt neden faaliyettedir? Türkiye'de bu şekilde faaliyette olan kaç tane cemaat yurdu vardır?

3-      Buranın açık olduğu Bakanlığınızın birimleri tarafından biliniyor muydu, en son denetlenmesi hangi tarihte yapıldı?

4-      Burada öğrencilerin tamamının hasta olmasına varan süreçte bu sağlıksız koşulların denetlemesini bakanlığın hangi kurumu yapmalıydı? Bu kadar sürede buraya Milli Eğitim ya da Sağlık Bakanlığı görevlisi ulaşmadı mı?

 

Bu haber toplam 408 defa okunmuştur
Anahtar Kelimeler : Adıgüzel’den, Çaybaşı, İddiası!

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler