kk
SON DAKİKA HABERLER
24 Şubat 2021 Çarşamba Saat: 14:56

ÇAMYAR SESSİZLİĞİNİ BOZDU

Avukat Ahmet Çamyar, hakkında iddia edilen bir takım suçlamalar gerekçe gösteriler görevden alınmıştı.
ÇAMYAR SESSİZLİĞİNİ BOZDU
Asacom

Avukat Ahmet Çamyar, hakkında iddia edilen bir takım suçlamalar gerekçe gösteriler görevden alınmıştı. Aradan geçen 27 ay sonra hakkında yapılan çeşitli suçlamalardan aklandığını belirterek, kamuoyuna açıklamada bulundu. Eski Başkan Ahmet Çamyar yaptığı yazılı basın açıklamasında şu ifadelere yer verdi.

 

 

 

"Kıymetli Hemşerilerim;

 

Bundan tam 27 ay evvel size son kez seslenirken; Amelinden şüphesi olmayan bir Müslüman ölüme giderken, nasıl bir iç huzuru içinde ölüme gülümserse, ben de bugün bu sonuca böyle tebessüm ediyorum diyerek” Ünye Belediye Başkanlığı görevinden haksız ve hukuka aykırı bir şekilde güya “soruşturmanın selameti açısından” uzaklaştırılmıştım.

 

 

 

Görevden uzaklaştırılmama esas gösterilen bütün maddelerle ilgili hukuki süreç Danıştay 1.Dairesinin Kararıyla sonuçlandırılmış olup, hukuksuz sürece Yargı Kararıyla dur denilmiş, Bakanlığın soruşturma izni İptal edilerek sürece son nokta konulmuştur.

 

Aynı şekilde Ünye Asliye Hukuk Mahkemelerinde devam eden gazete alımı, dergi alımı, şal alımı, belediye çalışanlarına alınan, eldiven, atkı, gömlek ile çocuklarımızı emanet ettiğimiz öğretmenlerimizle yaptığımız toplantının yemek bedeli gibi Türkiye’deki tüm Belediyelerin hukuka uygun olarak yaptığı, ama bana gelince komedi bir şekilde NEDEN ALDIN, NEDEN YAPTIN? Sorusunun yöneltildiği davalar 23.02.2021 Tarihi itibarıyla sonuca ulaşmış olup dağ fare doğurmuştur.

 

Hem Danıştay hem Ünye Mahkemelerindeki sürecin bitimiyle birlikte iş bu basın Bildirisini sunma gereği hâsıl olmuştur.

 

25 yıl önce Gençlik Kolları üyeliği ile başlayan, Kurucu yönetim kurulu Üyelikleri, Belediye Meclis üyelikleri, İlçe Başkan yardımcılıkları, iki dönem İlçe Başkanlığı ve sonrasında da doğup büyüdüğüm şehrin Belediye Başkanlığı ile taçlandırılmış siyasi hayatım sudan sebeplerle sonlandırılmaya çalışılmıştır. Bu masum bir hata değilse, hiçbir şeyden haberi olmayan birçok insan kandırılmış, kullanılmış, kirletilmiş, adalet karşısında hiçbir anlamı olmayan bir soruşturmanın selametinden bahisle, şehrin kaderine ve geleceğine müdahale edilmiştir. Yani; Ünye ve Ünyeli kandırılmış, Siyasi bir linç ve sonrasında siyasi bir cinayet işlenmiştir. Gece gündüz Ünye ve Ünyeli için çalışan, onlarca proje ve hizmet üreten, girilen her seçimden de %70 ve üzeri oy alınmasına katkı sağlayan ekip tasfiye edilmiştir.

 

Peki, bu cinayeti işleyen kim ya da kimlerdir? Tamamı; bildiğimiz ve tanıdığımız irili ufaklı bir takım kişilerin, gizli yapıların, kirli inlerinde planladığı, sonra; sosyal medyanın kirli dehlizlerinde isimsiz ve yüzsüz ve hatta bir kısmı ahde vefa bilmez bir takım adamların paylaşımlarına konu edilmesi sağlanan, sokakta dillendirilmesi temin edilen ve aslında toplumun bildiği kadarı ile hiç birinin inançları ile de bağdaşmayacak aşağılık dedikoduların kelime kelime soruşturmaya konu edilmesi bu kişilerin çok öngörülü olduğu ya da çok bilgili olduğu şeklinde asla yorumlanamaz. Ünyelilere anlattıkları üzerinden kendilerinin neler kazanacağının hesabı ile konuşan bu adamların anlattıklarının yalan, kendilerinin müfteri olduğu gün gibi, Yargı Kararıyla ortaya çıkmıştır. Zira hakikat güneş gibidir.

 

Er ya da geç ortaya çıkar, güneş de asla balçıkla sıvanmazmış. Ünye’nin tamamen gerçek dışı ve uydurma bir konu ile tarih boyunca anılacak olmasını temin eden bu kalitesiz ve ahlaksız filmin senaryo yazarları, yönetmeni, set arkası çalışanları, oyuncuları, figüranları ve izleyicileri kendilerinin de tarih boyunca bu kalitesiz ve ahlaksız film ile anılacak olduklarını düşünemeyecek, şartlanmış ve şartlandırılmış adamlardır.

 

Yalan ve iftiralar yumağı olan bu konuyla alakalı bu zamana kadar eleştiren hakaret eden hiç kimseye dava açmadım, şikâyette bulunmadım. Ancak; bundan sonra sosyal medya üzerinden hakaret ve eleştiri sınırlarını aşanlara karşı şikâyet ve dava açma hakkımı kullanmaya başladığımı da bildiririm.

 

Sadece Berlin’de değil Türkiye’de de hem Danıştay da hem Ünye Asliye Hukuk Mahkemelerinde adaletli Hâkimlerin olduğunu bu kararlar net bir şekilde ortaya koymuştur.

 

Ben bu süreçte bana inanan güvenen başta eşim ve aile mensuplarım olmak üzere en az onlar kadar yanımda duran tüm dostlara sonsuz teşekkür ediyorum.

 

Bütün bu yaşanılanlardan Ünye’nin zarar görmemesini, yaşanılan bu travmanın şehrin hafızasında onarılamaz hasarlar bırakmamasını umut ve temenni ediyorum.

 

“Yeşilin gölgesine, Mavinin Ötesine” demiştik “Yeşilin gölgesinden” hepinizi Saygılarımla selamlıyorum

Bu haber toplam 294 defa okunmuştur
Anahtar Kelimeler : ÇAMYAR, SESSİZLİĞİNİ, BOZDU

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler