kk
SON DAKİKA HABERLER
24 Şubat 2021 Çarşamba Saat: 16:41

VALİ SONEL DENETİMLERDE BULUNDU

Vali Tuncay Sonel, ilimize alınan Korona virüs tedbirlerini yerinde denetledi.
VALİ SONEL DENETİMLERDE BULUNDU
Asacom

Vali Sonel, Denetimlerde Bulundu

Vali Tuncay Sonel, ilimize alınan Korona virüs tedbirlerini yerinde denetledi.

Beraberinde Altın ordu Kaymakamı Erkan Karahan ile birlikte Altın ordu ilçemizde esnaflarımızın ve yaya trafiğinin en yoğun olduğu Sırrı paşa, Süleyman Felek, Barbaros, Fatih, Hükümet ve Fevzi Çakmak Caddelerinde denetimlerde bulundu.

Yapmış olduğu denetimlerde Covid-19 tedbirlerine uyulup uyulmadığını kontrol eden Vali Tuncay Sonel, bazı esnaflarımıza ve vatandaşlarımıza kurallara uymaları konusunda daha dikkatli ve hassas davranmaları konusunda uyarılarda bulundu.

Esnaflara hayırlı işler ve bereketli kazançlar dileğinde de bulunan Vali Sonel, sokakta karşılaştığı seyyar simit satıcılarından simit satın alarak, vatandaşlara simit ikramında bulundu. Ayakkabı boyacılarında ayakkabılarını boyatan vatandaşlarımızın ücretini de kendisi veren Vali Sonel, sokakta temizlik ürünü satan bir teyzenin ürünlerini de satın alarak, vatandaşlarımıza hediye etti.

“Ordulu Hemşerilerimizden İsteğimiz; Biraz Daha Kurallara Riayet Etmeleridir”

Altın ordu ilçemizin bazı cadde ve sokaklarında gerçekleştirmiş olduğu denetimler sonrasında bir değerlendirmede bulunan Vali Tuncay Sonel, “Ordu’muzun 19 ilçesinde Vali Yardımcısı arkadaşlarımız, Kaymakamlarımız, Belediye Başkanlarımız, Emniyetimiz, Jandarmamız, Sağlık çalışanlarımız ve kamu görevlisi arkadaşlarımızla birlikte her gün sahadayız. Ordu lu hemşerilerimizden istediğimiz, bugünlerde biraz daha alınan kurallara riayet etmeleridir” dedi.

“Ev Gezmelerine Gitmeyin, Misafir Kabul Etmeyin”

Ordu lulardan özellikle ev gezmelerine gitmemelerini, evlerine misafir kabul etmemelerini, taziye ve cenazelere katılmamaları noktasında gerekli hassasiyeti göstermelerini isteyen Vali Sonel, özellikle hafta sonlarında alınan çiftçi kayıt sistemi belgesinin kullanılarak köylere seyahatte bulunulduğuna dikkat çekerek, bu hafta sonu itibariyle müsaade edilmeyeceğinin altını çizdi.

“Hastalık belirtisi olan vatandaşlarımızın dolmuşla ya da arabayla hastaneye gelmesine gerek yok. Biz onları özel araçlarımızla aldırılarak, hastanede testlerini yaptırıp evlerine bırakırız” diyen Vali Tuncay Sonel, “Duyarlı vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum. İnşallah vatandaşlarımızla beraber bu kurallara uyarsak bunun üstesinden geleceğiz” şeklinde konuştu.

“Ordu’da Sıfır Vakaya Ulaşıncaya Kadar Tedbirleri Elden Bırakmayacağız”

Son haftalarda Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan istatiksel verilerde Doğu Karadeniz Bölgesi’nin ilk sıralarda yer aldığına vurgu yapan Vali Sonel, “ Ordu genelinde sıfır vakaya ulaşıncaya kadar tedbirleri elden bırakmayacağız. Vatandaşlarımızdan şunu rica ediyorum;  çarşıda işi olan, alışverişe çıkan evet ama sigara yasağı koyduğumuz, tedbir aldığımız, bariyerlerle kapattığımız HES koduyla geçmelerine müsaade ettiğimiz Sırrı paşa, İsmet paşa, Süleyman Felek gibi caddelerimizde, sahilimizde lütfen gezi amaçlı dolaşılmasın. Boş boş dolaşmaya gerek yok. Sosyal mesafeye uyalım, maskeleri düzgün takalım, temizliğe dikkat edelim. Aşılamada da iyiyiz. Ordu geneli olarak vatandaşlarımıza çok teşekkür ediyoruz. Canla başla çalışan tüm görevli arkadaşlarımıza vatandaşlarımız yardımcı olsunlar rica ediyorum” dedi.

Bu haber toplam 75 defa okunmuştur
Anahtar Kelimeler : VALİ, SONEL, DENETİMLERDE, BULUNDU

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler