13 Nisan 2021 Salı Saat: 09:20

YEREL YÖNETİCİLER ÜNYE SAHİLİNDEN NE İSTİYOR?

CHP Ünye ilçe Teşkilatı öncülüğünde bir araya gelen İYİ Parti, Saadet Partisi ve DEVA Partisi, Ünye iskelesinin yanındaki kumsalda Büyükşehir Belediyesi tarafından dolgu çalışmasına tepki gösterdi.
YEREL YÖNETİCİLER ÜNYE SAHİLİNDEN NE İSTİYOR?
Asacom

CHP Ünye ilçe Teşkilatı öncülüğünde bir araya gelen İYİ Parti, Saadet Partisi ve DEVA Partisi, Ünye iskelesinin yanındaki kumsalda Büyükşehir Belediyesi tarafından dolgu çalışmasına tepki gösterdi.

BİZE BU REZALETİ YAŞATANLARA LANET EDİYORUZ

Uzun zamandır yerel yöneticilerin Ünye sahiline ilgisinin büyük olduğu bunun neden olduğunu bir türlü anlamadığını dile getire CHP Ünye ilçe Başkanı İsa Maral, “Uzun süredir Ünye’nin sahili ile ilgili yerel yöneticilerin nedense çok büyük bir ilgisi var. Biz başından beri sahile yapılacak olan hem imar yasasına aykırı hem yasalara aykırı hem de kentleşmeye aykırı olan yapılarla ilgili, altyapı ilgili görüşlerimizi her daim bildirdik. Daha yapılacak bisiklet yoluna olan itirazlarımız devam ederken buradaki bu dolgu sahasını görüyoruz. Bütün dünya bir avuç kumsal için kum taşırken Ünye’nin incisi olan bu koyu bu şekilde doldurarak bu rezaleti bize yaşatanlara lanet ediyoruz” dedi.

ÜNYE’NİN İŞLETME KAZANACAK TEK BÖLGESİ SAHİL BÖLGESİ DEĞİL

Ünye kumunun sağlık be turizm açısından çok önemli olduğu test edilip onaylandığını şimdi ise bu faydalı kumun üzerinin kapatılmasına tepkili olan, İYİ Parti Ünye ilçe Teşkilatı Basın Sözcüsü Berkay Torunoğlu, “Ünye’nin statik kumunun turizm açısından ve insan sağlığı açısından ne önemli olduğu ortaya çıktı. Birçok kurumsal firmalar Ünye’nin statik kumu ile ilgili reklamlar yaptılar bunu gündeme taşıdılar.  Bugün geldiğimiz noktada inşaat molozları ile statik kumun üzerini kapatıyoruz. Bu bir çok açıdan sakıncalı olduğu gibi tek faydası birilerine rant kazandırmak. Birilerine işletme kazandırmak. Ünye’nin işletme kazanacak tek bölgesi sahil bölgesi değil. Eğer siz bir şehir yönetiyorsanız, şehriniz de sıkıştıysa bunu açmak için bulvar yolları gibi yollar deneyebilirsiniz” diye konuştu.

GEÇMİŞTE YAPILAN HATALAR GİBİ BU HATANIN DA KARŞISINDAYIZ

Saadet Partisi Ünye ilçe Başkanı Özgür Şahin, “Halkımızın istemediği bir takım şeyler yapılmaya devam ediyor. Çamlıkla başlanıldı, bisiklet yolu ile devam edildi. Sahil kordonumuz dolduruldu. Şimdi de İskele dediğimiz yere dolgu yapılıyor. Bakir olan 26 kilometre sahili ile övündüğümüz Ünye’mize bu tür şeylerin yapılması hoş değildir. Nasıl Atatürk Parkı’nda yanlışı ortaya koymuşsak, Çamlıkta yanlışı ortaya koymuşsak, bisiklet yolunda 4 yıl önce dökülen betonun sökülerek yerine yeniden beton dökerek bisiklet yolu denildiyse. Bugünde yapılan bu çalışmalara karşıyız. Doğru olmadığını ifade ediyoruz. Halkla iş birliği içerisinde, siyasi parti ve STK’larla istişare edilerek Ünye’de yaşayan insanlarla bu tür konular konuşularak yapılmasının daha doğru olacağına inanıyorum. Ben yaptım olduğu mantığı maalesef ama maalesef neticede üzüntü veriyor” şeklinde konuştu.

BURASI BİZE GELECEK NESLİN EMANETİ 

DEVA Partisi Ünye ilçe Başkanı ve Ünye Çevre Derneği Başkanı İrfan Tosun ise şöyle konuştu, “Bugün ki tarihi not alabiliriz. Çok yakında burası birine peşkeş çekilirse hiç şaşmayın. İzmir’i İzmir yapan kordon boyudur, Ünye’yi Ünye yapan ise bu sahilimizdir. Bisiklet yolu ile başladılar. Şimdi burayı doldurdular. Zamanında Atatürk Parkını doldurdular. Yüzüncüyıl’ın köşesi ile birlikte artık burada sirkülasyon yok. Burası ölü bir batakhane haline geldi. Lütfen sahip çıkalım. Burası bize gelecek neslin emaneti.”dedi.  

EN BÜYÜK HİZMET DOĞAYI VE ÇEVREYİ KORUMAKTIR

Saadet Partisi Ordu Büyükşehir ve Ünye Belediye Meclis Üyesi Av. Kerim Ateş, “Her defasında dedik ki biz Ünye için yapılanlara itiraz etmiyoruz. Biz yapılan şeyin faydalı veya zararlı olması yönünde değerlendiriyoruz. Zararlı olduğu için itiraz ediyoruz. En büyük hizmet doğayı, çevreyi, ağacı korumaktır. Biz bunu söylüyoruz.” dedi. 

 

Bu haber toplam 81 defa okunmuştur
Anahtar Kelimeler : YEREL, YÖNETİCİLER, ÜNYE, SAHİLİNDEN, NE, İSTİYOR?

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler