kk
SON DAKİKA HABERLER
26 Mayıs 2021 Çarşamba Saat: 11:43

Müjde… Bisiklet Yolu….

Ak Parti Ünye İlçe Başkanı Kenan Selim Argan, Ünye de başlanıp sonu gelmeyen projeler hakkında konuştu.
Müjde… Bisiklet Yolu….
Asacom

Başkan Argan geçen yıl başlanan Ünye Bisiklet yolu projesinde 4,5 km’nin üzerinde bir çalışma görüldüğünü Haziran ayı içerisinde tamamlanacağını söyledi.

BİSİKLET YOLU FAKÜLTEYE KADAR UZAYACAK

9 milyon lira yatırımla Ünyeli vatandaşların hizmetine sunulacak olan Ünye bisiklet yolu projesinin beton dökme işleminin bittiğinin çevre düzenlemesinin ardından ufak dokunuşların ardından kullanışa geçileceğini belirten  Ak Parti Ünye İlçe Başkanı Kenan Selim Argan, “ Ordu Büyükşehir Belediyesi’nin riyasetinde bu yapılan  çalışmayı paralel olarak baktığınızda  onun en uç noktasında Çamlığın da düzenlenmesi hakikaten Ünye açısından çok güzel bir kazanım olacak. tabii ki bisiklet yolu Ünye için yine Önemli olan projelerden bir tanesi. Toplamda 7 milyon 200 bin artı KDV yaklaşık 9 milyon lira yatırımla Ünyeli hemşehrilerimizin İnşallah hizmetine sunulacak. Tabii ki baktığınızda orada otobüs terminalinin oradan başlayan bu güzergah 1. Ve 2. Etap olmak kaydıyla Ünye Çamlığında son bulacak ve ardından İnşallah ilerleyen dönemde de fakültemizin oraya kadar mevcut fakülte binamızın oraya kadar da yapılacak olan çalışmalarda sürdürüleceğini bekliyoruz. Tabii ki burası ile ilgili çalışmalar şu anda son aşamaya geldi. Bunu ben özellikle ifade etmek istiyorum. tabii ki bunu yaparken sadece orada bir zemin çalışması yapılmıyor, zemin çalışması ile birlikte şehrin oradan geçen elektrik bağlantıları oradan geçen doğal gazları oranın yine aynı şekilde aydınlatılması için gerekli olan tüm çalışmalar yer altında yapılıyor. halihazırda baktığınızda var sadece bir beton dökülmesi işlemi değil. O nedenle arkadaşlarımız titizlikle çalışmalarını sürdürüyorlar. bugün baktığımızda beton işinin Tamamen bittiğini söyleyebiliriz çok fazla bir şey kalmadı” dedi.

BİSİKLET YOLUNA ASFALT DÖKÜLECEK

 Dökülen betonun  sert bir zemin oluşturmasından ötürü asfaltlanma çalışmasının yapmak için hava sıcaklıkların yükselmesini beklediklerini dile getiren Başkan Argan, önümüzdeki günler içerisinde asfaltlama yapılacağını söyledi.

 Argan, “Bisiklet yolunda bir asfalt uygulaması yapılacak. Tabii ki beton zemin çok sert olduğu için vatandaşımızın yaya kaldırımlarında böyle sahillerde gezerken rahatsız oluyorlar. Bu nedenle asfalt kaplanması yapılacak. Malumunuz olduğu üzere de asfaltın belli bir sıcaklık derecesinde dökülmesi ve işlenmesi gerekiyor. Şu an mevsimsel olarak baktığımızda Özellikle geceleri bu sıcaklığa erişemedik  erişemediğimizden dolayı Sadece bunun bir bekleme süreci var. Önümüzdeki günler içerisinde Buranın da asfaltlanması yapılmak suretiyle Ünye'de hem sahil düzenlemesinin çevre düzenlemesinin hem de bisiklet yolunun bittiğini hep birlikte şahitlik edeceğiz” dedi.

HAZİRAN AYINDA BİTECEK

Ak Parti Ünye İlçe Başkanı Kenan Selim Argan Ağustos ayında bitirilecek olan bisiklet yolu projesi Haziran ayında bitirileceğini söyledi.

 “Sayın Belediye Başkanımız Dr. Mehmet Hilmi Güler'in Ağustos’un sonunda bitirilmesi planlanan bu çalışmaya sahip çıkarak Haziran ayı içerisinde bitirilmesi noktasındaki talimat da bizler açısından önemlidir Çünkü Ünye nüfusunun gerçekten üst seviyede olduğu bir dönemde buranın bitirilmesi gerekir idi. Çünkü ağustos ayı Zaten tarım Mevsimi tarımdan dolayı da insanlar o hazza belki de varamayacaklar şehirlerine başka mahallelere gitmek köylerine gitmek suretiyle O tada varamayacaklardı. Haziran ayı içerisinde tamamen müştemilatı bitirilmek suretiyle ışıklandırmaları oturma gruplarının konulması ile birlikte Ünye de bisiklet yolu faaliyete girmiş olacak” diye konuştu.

Haber: Alev YILMAZ

Bu haber toplam 155 defa okunmuştur
Anahtar Kelimeler : Müjde…, Bisiklet, Yolu….

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler