kk
SON DAKİKA HABERLER
14 Haziran 2021 Pazartesi Saat: 20:53

ENGİNYURT, ÜNYE KAYMAKAMI’NA SERT ÇIKTI

DP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, Ünye OSB’de yatırım yapmak üzere yer alan müteşebbislerden Ünye Kalkındırma Derneği adına bağış istenmesinden dolayı Ünye Kaymakamı Ümit Hüseyin Güney’i çok sert dille eleştirdi.
ENGİNYURT, ÜNYE KAYMAKAMI’NA  SERT ÇIKTI
Asacom

ÜTSO Başkanı İrfan Akar’ın, OSB’de yatırım yapacak yatırımcılardan bağış adı altında istenen paraya karşı çıkmasını eleştiren Ünye Kaymakamı Ümit Hüseyin Güney’e, DP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt sert çıktı.

Cemal Enginyurt, Kaymakam Güney’e; “Devlet Sungurlu’da OSB arazisini bedava dağıtırken, Erbaa’da Zile’de, Amasya’da dönümünü 30 bin TL’ye verirken; sen Ünye’de dönümünü 250 bin TL’ye satıp, birde üstüne üstük dernek adına kimseden 50 bin TL para toplama hakkına sahip değilsin” diyerek alınan paraya tepki göstermişti.

Enginyurt, konuyu TBMM’de takip edeceğini ve İçişleri Bakanı ile bizzat görüşeceğini belirterek; “İrfan Akar Başkan için; ‘Seçim endişesi ile böyle konuşmalar yapıyor’, sözleri ne demek? Senin insanlardan 50 bin TL alman doğru mu, yanlış mı? Sen önce onun hesabını vereceksin” dedi.

Demokrat Parti (DP) Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, Ünye Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı İrfan Akar’ı ziyaret etti.

Enginyurt, ziyarette, Ünye OSB’de yatırım yapmak üzere yer alan müteşebbislerden Ünye Kalkındırma Derneği adına bağış istenmesinden dolayı Ünye Kaymakamı Ümit Hüseyin Güney’i çok sert dille eleştirdi.

Cemal Enginyurt konuyla ilgili olarak şu açıklamayı yaptı;

“Sayın Kaymakam sen şehre hizmet etmek, şehirde üretimi artırmak, şehir insanına sahip çıkmakla mükellefsin. Sen kavganın tarafı değilsin. Seni Cumhurbaşkanı koruyor olabilir. Ama sen bir gece yarısı kararname ile gidecek adamsın. Ama buradaki seçilmişler halkın önünde olmaya, halka hesap vermeye, kendini seçenlere hesap vermeye devam edecek. Devlet Sungurlu’da OSB arazisini bedava dağıtırken, Erbaa’da, Zile’de, Amasya’da dönümünü 30 bin TL’ye verirken; sen Ünye’de yatırım yapmak isteyenlere dönümünü 250 bin TL’ye satıp, birde üstüne üstlük 50 bin TL dernek adına para toplama hakkına sahip değilsin. Ama bu iktidarda maalesef böyle şeyler çok oluyor. AK Parti’nin Ordu ’da 3 milletvekili var. Bunlar nerede, bu işin neresindeler? Kaymakam böyle bir söz söylediğinde bu 3 milletvekilinin İrfan Başkanın yanında yer alarak, Kaymakam’a gidip ‘Hayırdır sayın Kaymakam, sen Ünye’ye gelecek yatırımcıyı Deli Dumrul misali kopartmaya mı talip oldun?’ diye sorması lazım değil mi? Ama maalesef bizim siyasetçilerimiz Cumhurbaşkanın bu gibi konulardaki tavrını bildikleri için vatandaşın yanında olmuyor, bürokrata, atanmışa tabi oluyorlar. Bürokrat ise, Cumhurbaşkanlığı sisteminde kendini çok güçlü görüyor. Yüksek perdeden, hatta her perdeden çok rahat konuşabiliyor. Ne demek, İrfan Akar Başkana seçim endişesi veya seçilme anlayışı ile böyle bir konuşmalar yapıyor, demek? Senin insanlardan 50 bin TL alman doğru mu, yanlış mı? Sen önce onun hesabını vereceksin. Sen ne hakla OSB’de yerin dönümüne 250 bin TL para veren işadamından 50 bin TL istiyorsun? Sana ne milletin seçiminden, İrfan Başkan kazanır kaybeder, Cemal kazanır kaybeder, sen ne karışıyorsun. İrfan da Cemal da biz bu şehirde yaşamaya devam edeceğiz. Bir birimizin tabutunu biz kaldıracağız" dedi.

TBMM’YE TAŞIYACAK BAKAN’LA GÖRÜŞECEĞİM…

Cumhurbaşkanından aldığı güçle hiç kimsenin seçilmişlere hakaret etme hakkı yoktur. Ben Kaymakamın bu işleri ile ilgili konunun hem Türkiye Büyük Millet Meclisinde takipçisi olacağım, hem de İçişleri Bakanı ile bizzat görüşeceğim" diye konuştu.

 

Bu haber toplam 160 defa okunmuştur
Anahtar Kelimeler : ENGİNYURT, ÜNYE, KAYMAKAMI’NA, SERT, ÇIKTI

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler