kk
SON DAKİKA HABERLER
9 Temmuz 2021 Cuma Saat: 20:20

CHP Ekonomi Masası, 55. toplantısını Ünye’de gerçekleştirdi

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak Başkanlığında oluşturulan CHP Ekonomi Masası, 55. toplantısını Ünye’de gerçekleştirdi.
CHP Ekonomi Masası, 55. toplantısını Ünye’de gerçekleştirdi
Asacom

CHP Ekonomi Masası heyeti, 55. Toplantısını Ünye’de gerçekleştirdi. CHP heyeti, ÜTSO ev sahipliğinde ilçedeki meslek odaları ve sivil toplum kuruluşlarının başkanları, sanayi kuruluşları ve esnaf temsilcileriyle bir araya geldi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak Başkanlığında oluşturulan CHP Ekonomi Masası, 55. toplantısını Ünye’de gerçekleştirdi.

Toplantı öncesi konuşan Öztrak, ülke ekonomisine ilişkin güncel konularla ilgili yaptığı değerlendirmenin ardından, CHP’nin ekonomideki sorunların çözümüne ilişkin politikalarını anlattı.

“YATIRIMCILAR TÜRKİYE’DE KENDİLERİNİ GÜVENDE HİSSETMİYOR”

CHP Ekonomi Masası heyeti, Ünye’de. Heyet Başkanı, CHP Parti Sözcüsü Faik Öztrak, heyetin çalışmalarını değerlendirdiği konuşmasında, şunları söyledi:

"Küresel arenada yarışma gücümüzü artıracak yapısal değişimi gerçekleştirmemiz lazım. Bunun için de 3 tane yeniye ihtiyacımız lazım. Yeni kurallar, yeni kurumlar, yeni kadrolar. Türkiye'nin en önemli açığı, tarafsız, herkesi kucaklayan bir Cumhurbaşkanı olmamasıdır. Partisiz, tarafsız, herkesi kucaklayan, sorun çıktığı zaman tüm kesimi bir araya getirip uzlaştırabilecek bir Cumhurbaşkanlığı makamının kalmaması Türkiye'nin çok ciddi geri kaymasına neden olmaktadır. Türkiye'nin hızla istişarenin hakim olduğu güçlü demokratik bir parlamenter sisteme geçmesi lazım" dedi.

EĞİTİM POLİTİKALARINI YENİDEN OLUŞTURACAĞIZ

Türkiye'nin üreten, döviz kazandıran faaliyetlere yönlendirilmesi gerektiğini ifade eden Öztrak, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Dijital ve yeşil ekonominin sunduğu yeni fırsatların hepsini kullanmaya kararlıyız. Eğitim politikalarını paydaşlarla beraber yeniden oluşturacağız. İnsan gücü planlamasına önem vereceğiz. Bir dönüşüm ve destek programını uygulayacağız Bu destek programıyla esnaf dükkanını açacak. Borç kaygısı olmadan açacak. Çiftçi tarlasına girecek. Kobi üretim yapacak. İşsiz işe kavuşacak"

Öztrak, Aile Destekleri Sigortası Kurumu kuracaklarını, asgari ücretten vergi almayacaklarını ve kadınlar ile gençlerden kendi işini kurmak isteyenlere destek vereceklerini söyledi.

“YENİ KADROLARA İHTİYACIMIZ VAR”


Maliye politikalarıyla ülkeyi borca batırmayacaklarını savunan Öztrak, "Para politikamızla enflasyonu hortlatmayacağız. Yatırım ve büyüme politikalarımızla çevremizi tahrip etmeyeceğiz. Bütün bunları yapabilmek için de yeni kadrolara ihtiyacımız var. Biz diyoruz ki CHP olarak bunları yapabilecek kadrolara sahibiz" dedi.

“BİZ İŞ ALEMİNİ İYİ BİLEN BİR KADROYUZ”

Ekonomi Masası olarak gezdiklerini belirten Öztrak, “Biz devletin ve ekonomini işleyişini iyi biliyoruz. İstişare ve ortak akla inanıyoruz ve diyoruz ki sizlerle istişare ederek Türkiye’yi süratle düze çıkarabilecek kapasiteye, bilgiye, kadrolara sahibiz. Ekonomi Masası’nda olan arkadaşlarımızın çoğu sizlerin arasından insanlar, iş insanları. Biz iş alemini iyi bilen bir kadroyuz ve burada nasıl bir ilaç verilmesini gerektiğini de iyi bilen bir kadroyuz” dedi.


Açıklamalarının ardından Öztrak, sivil toplum kuruluşu ve diğer katılımcıların sorularını yanıtladı.


Genel Başkan Yardımcısı Öztrak’ın yanı sıra Ünye’deki programa CHP Milletvekilleri Aşkın Türeli, Özkan Yalım ve Mehmet Güzelmansur, CHP il Başkanı Atila Şahin, Ünye ilçe Başkanı İsa Maral, Saadet Partisi Ünye ilçe Başkanı Özgür Şahin, Deva Partisi Ünye ilçe Başkanı İrfan Tosun, Ünye Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı İrfan Akar, STK temsilcileri, partililer ve iş insanlarının katıldı. 

Bu haber toplam 75 defa okunmuştur

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler