kk
SON DAKİKA HABERLER
20 Ağustos 2021 Cuma Saat: 20:25

BAŞLANGIÇ DOĞRU SÜREÇ YANLIŞ

CHP Ordu İl Başkanı Atila ŞAHİN, Afgan Mülteci sorunu ve hakkında açıklamalarda bulundu.
BAŞLANGIÇ DOĞRU SÜREÇ YANLIŞ
Asacom

CHP Ordu İl Başkanı Atila ŞAHİN, Afgan Mülteci sorunu ve hakkında açıklamalarda bulundu.

Başkan Şahin, “savaş çok kötü bir olaydır hiç kimsenin başına gelmemesi gerekir önemli olan biz eğer lider bir ülkeysek ki ben hala inanıyorum Türkiye Ortadoğu’da, Balkanlarda ve Yakın Doğu da bu bölgelerde Rusya ile birlikte en büyük güç Türkiye’dir. Jeopolitik konumu, nüfusu, ekonomisi gereği övünüyoruz G-20’ler de olduğumuzdan. Biz büyük bir ülkeyiz, büyük ülke olmanın bir takım gerekleri vardır. Komşularınız eğer bir takım zor durumda ise onlara kucak açmalısınız hiçbir itirazım yok. Yaptık mı yaptık. Bizde başta söyledik evet kapıları açmalıyız dedik. Bunda hiçbir sorun yok. Hükümete destek verdik ama koşullarını belirledik. Dedik ki; insanlar Türkiye’den Avrupa’ya gitmek istiyorlar, açın kapıları dedik ama bugünkü hükümet ne yaptı, belli bedeller karşılığında alacağı taze paraya bakarak 4 milyar dolar karşılığında mültecileri Avrupa’ya göndermeme kararı aldı. Peki bu ödendi mi belli değil varsayalım ödenmiş olsun. Cumhurbaşkanı’nın kendi değimiyle 40 milyar dolar harcama yaptık mültecilere dedi, demek ki 10 katını zaten harcamışız. O halde demek ki yanlış bir politika izliyoruz. Bir şey daha dikkatimi çekti geçenler de bir olimpiyat oldu bu olimpiyatlar da ülkeler dışı yarışan sporcular vardı judoda ve birçoğu Suriyeliydi kim için yarışıyorlardı Hollanda adına. En iyilerini Hollanda, Almanya, Rusya, Amerika almış bilim adamı, sporcuları alıyorlar.  Bizde de Suriye politikasında sınıfta kalındı. Başlangıç olarak doğru başladık ama süreci doğru yürütemedik” dedi.

TÜRKİYE DE GÖÇ HUKUKU İLE İLGİLİ İNANILMAZ BOŞLUKLAR VAR

“Genel başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu şöyle söylemişti; iki yıl içerisinde biz güle oynaya onlarında gönlünü alarak misafirlerimizi eve göndereceğiz dedi. Onların da gönlünü alarak asla ötekileştirici, incitici, ırkçı bir söylem yok gönül rızası olmadan hiç kimseyi sınır dışı edemezsin. Yeter ki yasalara aykırı bir şey olmasın ben bir hukukçu olarak söylüyorum; Türkiye de göç hukuku ile ilgili inanılmaz boşluklar var. Bu konuda özel çalışmalar ve araştırmalar yapıyorum. Ben bir göç bakanlığı kurulması gerektiği düşüncesindeyim”dedi.

SN. ERDOĞAN’I ŞİMDİDEN UYARIYORUM PAZARLIĞA OTURMAYIN

“Türkiye ve Afganistan sınır mesafesi 2.950 km ve aramızda İran var. Cumhuriyet halk partisi genel başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu diyor ki İran ile Avrupa birliği Türkiye ile  Afgan göçmenler konusunda pazarlığa oturacak  Sn. Erdoğan’ı şimdiden uyarıyorum böyle bir pazarlığa oturmayın sıkıysa Avrupa birliği İran’la otursun pazarlığa diyor hemen yakınındaki ülke İran” dedi.

HABER: ALEV YILMAZ

Bu haber toplam 105 defa okunmuştur
Anahtar Kelimeler : BAŞLANGIÇ, DOĞRU, SÜREÇ, YANLIŞ

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler