kk
SON DAKİKA HABERLER
Sırbistan Nakliyat Rusya Nakliyat
20 Aralık 2021 Pazartesi Saat: 15:35

MİLLETVEKİLİ YEDİYILDIZ, ÜNYE’NİN İL OLMASINA ONAY VERMEDİ

Ak Parti Ordu Milletvekili bu sabah Atatürk Parkı Sosyal Tesislerinde düzenlenen kahvaltı programında basınla bir araya geldi. TÜİK’in açıkladığı il olabilecek 25 ilçe arasında olan Ünye’nin il olması durumu ile ilgili “Ordu bir bü
MİLLETVEKİLİ YEDİYILDIZ, ÜNYE’NİN İL OLMASINA ONAY VERMEDİ

Ak Parti Ordu Milletvekili bu sabah Atatürk Parkı Sosyal Tesislerinde düzenlenen kahvaltı programında basınla bir araya geldi. TÜİK’in açıkladığı il olabilecek 25 ilçe arasında olan Ünye’nin il olması durumu ile ilgili “ Ordu bir büyükşehirdir, Ünye ayrıldığında Ordu ’nun Büyükşehirliliği ile oynanmış olur”dedi.

AKKUŞ-NİKSAR YOLUNU NASIL OLDUYSA ATLAMIŞIZ

Ak Parti Ordu Milletvekili Şenel Yediyıldız konuşmasının başında, şimdiye kadar Ordu ve Ünye’ye karayolunda büyük yatırımlar yapıldığı ancak eski dönemlerde en iyi yol olarak gördükleri Akkuş-Niksar yolunu atladıklarını ifade ederek yolun 2022 yılının sonunda biteceğini belitti.

Ak Parti Ordu Milletvekili Şenel Yediyıldız,”Ak Parti’nin Ordu ve Ünye’ye yapılan yatırımlar arasında sadece karayolu bazında anlatsak yarım saatimizi alır.  Bizler kilometrelerce yol yapmışız ancak Akkuş-Niksar yolunu nasıl olduysa atlamışız. Ben bu yolun tarihine baktığımda bizler yol icraatına başladığımızda asfalt olarak en iyi yol orasıymış. Her gelen burası iyi, dursun diğer tarafları yapalım derken Akkuş-Niksar yolu en sona kalmış. Bu yolu 2022 yatırıma aldık. 10 km’si duble yol, geri kalan ise normal yol olarak 2022 yılının sonunda bitirmek üzere konuşmalarımızı gerçekleştirdik” dedi.

EKONOMİK SALDIRI ALTINDAYIZ

Şu anda Türkiye’nin ekonomik saldırı altında olduğunu ve bunun sebebinin Türkiye’nin bağımsız ekonomi harekâtına başlaması olduğunu da belirten Yediyıldız, 2023’de bağımsız bir Türkiye olacağını ifade ederek sözlerini şöyle sürdürdü;

Yediyıldız, “Pandeminin bitmesine doğru Türkiye bir bağımsız ekonomi harekâtına başladı. Ancak bize karşı bir saldırı başladı ve şu anda bu saldırıya karşı savaşımıza devam ediyoruz. Bu saldırı başladığında bizler mecliste bütçe maratonundaydık. O maratonda planlanan bütçeyi yok etmek adına her şeyi yaptılar. Büyük Birlik Partimizin Başkanı diyor ki, “Türkiye’de her ay Amerikan yetkililer ile görüşen partiler var. Bunlardan birisi Ana Muhalefetin Lider, diğeri de onun yardımcısıdır.” Bunlar ne konuşuyor belli değil. Benim tahminimce dışarıdan olan saldırıları içeriden de onlarla insanlar kışkırtılıyor. Bizler bu savaştan başarıyla çıkacağız ve 2023’e bağımsız bir Türkiye olarak gireceğiz.” Diye konuştu.

ÜNYE’NİN İL OLMASINI ONAYLAMIYORUM

TÜİK’in açıkladığı il olabilecek 25 ilçe arasında olan Ünye’nin il olması durumu ile ilgili de konuşan Ak Parti Ordu Milletvekili Şenel Yediyıldız, “Bu konuya Ünye’nin menfaatleri, Ünye’nin şanı ve şöhreti ile Ordu bazında bakmak lazım. Ünye’nin il olması Ünye’nin şanı ve şöhreti açısından önemlidir. Ünye’nin il olmasının Ünye’nin menfaatleri açısından çok faydalı olmayacağına inanıyorum. Ayrıca Ünye’nin, Ordu ’nun bir parçası olduğuna ve ayrılmayacağını düşünüyorum. Ordu bir büyükşehirdir ve Ünye ayrıldığında Ordu ’nun büyükşehirliliği ile oynanmış olur. Bundan dolayı böyle bir şeyi onaylamıyorum.” Dedi.

 

Bu haber toplam 271 defa okunmuştur

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler