kk
SON DAKİKA HABERLER
13 Ekim 2018 Cumartesi Saat: 09:10

İŞ-KUR Dan Korgan Belediyesine İkaz ve Uyarı

Ordu’nun Korgan İlçesinde İŞ-Kur tarafından işe alınanların hiç çalışmadan, işbaşı yapmadan, işe gelmeden maaş aldıklarını iddia eden Korgan DSP İlçe başkanı Veysel Araç, bu şikayetlerini kendi sosyal sayfası Facebookta payla
İŞ-KUR Dan Korgan Belediyesine İkaz ve Uyarı
Asacom

Ordu’nun Korgan İlçesinde İŞ-Kur tarafından işe alınanların hiç çalışmadan, işbaşı yapmadan, işe gelmeden maaş aldıklarını iddia eden Korgan DSP İlçe başkanı Veysel Araç, bu şikayetlerini kendi sosyal sayfası Facebookta paylaştıktan sonra İŞ-KUR yetkilileri Korgan Belediyesine denetimlere gittiler. Yapılan denetim sırasında çalışanların ifadelerine başvuruldu ve herhangi bir olumsuzluğa rastlanmazken, denetleme sonrası Belediye görevlileri denetlemeye gelen İŞ-KUR görevlilerine bir de yemek ziyafeti verdi. Korgan Belediyesine bu konuda ikaz edildi ve uyarılar yapıl

Bu konuda şikayetçi olan ve olayları belgeleriyle birlikte sosyal medyada paylaşan DSP İlçe başkanı Veysel araç bu konuda herhangi bir usulsüzlüğe rastlanmamasına karşı duyduğu rahatsızlığını sosyal medyada yeniden paylaştı.

İŞ-KUR BELEDİYEYİ UYARDI..

Konuyu görevlilere sorduk. İŞ-KUR yetkilileri tarafından yapılan açıklamada ise, “Şikayetçi vatandaş bu olayı önce kendi sosyal sayfasında paylaşıyor. Biz de bunun üzerine memurlarımızı denetlemeye gönderiyoruz. Yapılan denetim sonrasında herhangi bir usulsüzlüğe rastlanmıyor. Ancak, uzak bölgelere çalışmaya gidenler zaman kaybı olmaması için her gün Belediyeye gelemediklerinden dolayı haftalık olarak imza atmışlar. Gerekli incelemeler yapıldı. İşe gelmeden maaş alan kimse yok. Bu şikayetçi vatandaşın oğlu ve kızı da burada çalıştı. Bu konuda görevlileri uyararak her gün imzalar günlük  atılacak, sonra işbaşı yapılacak dedik. Şimdi bu şikayetçi vatandaşa sormak gerek. Madem ki; böyle bir yolsuzluk yapılıyor, sosyal medyada paylaşmadan önce bize gönderiniz, bize ihbar ediniz. Bu vatandaşın sosyal medyada yaptığı paylaşımlar nedeniyle bunu okuyan görevliler tedbirlerini almazlar mı? Bu kadar aptal mı bu insanlar. Önce paylaşıp, herkese duyuruyorsun, sonra da yemek bahanesiyle önceden uyarı yapıldığı iddialarında bulunuyorsun, sonra da konuyu eleştirerek tepki gösteriyorsun” açıklamalarına bulundular.

VEYSEL ARAÇ İSE AŞAĞIDAKİ AÇIKLAMAYI YAPTI :

DEĞERLİ DOSTLARIM,ARKADAŞLARIM VE KORGAN HALKI.

BU YAZIMI KORGAN BELEDİYESİNİN KENDİ SİTESİNDE YAPTIĞI KAMUOYU AÇIKLAMASINA İSTİNADEN YAZMA ZORUNLULUĞU ŞAHSIMA DOĞMUŞTUR.

BUGÜN İŞ KUR İL MÜDÜRLÜĞÜ TARAFINDAN KORGAN BELEDİYESİNİ DENETLEMESİ İÇİN FATSA İŞ KUR MÜDÜRÜ VE EKİBİNİ GÖNDERMİŞTİR. AMA GELMEDEN BİR GÜN ÖNCEDE FATSA İŞ KUR MÜDÜRÜ YARIN BELEDİYENİZİ DENETLEMEYE GELECEĞİZ DİYEDE GECEDEN KORGAN BELEDİYESİNİ UYARMIŞTIR.

ŞİMDİ SİZLERE SORARIM BU NASIL BİR DENETLEMEDE GELMEDEN BİR GÜN ÖNCESİNDEN DENETLEYECEĞİNİZ BİR KURUMU NASIL UYARIRSINIZ.

BU UYARIDAN SONRA DENETLEMEYE GELECEKLERİN SAATİNİ BİLE BİLEN KORGAN BELEDİYE BAŞKANI VE TEMİZLİK İŞLERİ MÜDÜRÜ LİSTEDE YAZANLARIN HEPSİNİ BELEDİYEYE TOPLAYARAK HEPSİ BURADA DEMEZ Mİ.

SAYIN ORDU İŞ KUR MÜDÜRÜMÜZ İSA KAYMAK BEY. KORGAN BELEDİYESİNİ DENETLEMEK İÇİN GÖNDERDİĞİNİZ FATSA İŞ KUR MÜDÜRÜ SAYIN CEM BEY VE EKİBİ NASIL OLUYOR DA DENETLEYECEĞİ KORGAN BELEDİYESİ VE TEMİZLİK İŞLERİ MÜDÜRLÜĞÜNÜ RESİMDE GÖRDÜĞÜNÜZ GİBİ BİRLİKTE YEMEK YİYEREK Mİ DENETLİYOR SİZCE BU ETİK Mİ.

DENETLEMEYE GELECEĞİNİZ KORGAN BELEDİYESİNİ BİR GÜN ÖNCEDEN ARAYARAK DENETLEMEYE GELİYORUZ YARIN SİZİ DİYECEKSİNİZ VE DENETLEMEYE GELDİĞİNİZ KORGAN BELEDİYESİNİN TEMİZLİK İŞLERİ MÜDÜRÜ SAYIN CENGİZ TUÇ BEYLE YEMEĞE ÇIKACAKSINIZ. NASIL BİR DENETLEME BU DEĞERLİ MÜDÜRÜM. BU DENETLEMENİN VE SORUŞTURMANIN NE KADAR SAĞLIKLI VE OLUMLU GEÇECEĞİNİ KAMUOYUNA BIRAKIYORUM.

 


SAYGILARIMLA
VEYSEL ARAÇ DSP KORGAN İLÇE BAŞKANI

BAŞKANI

                                                                                                     HABER YÖN GAZETESİ ALINTI 

Bu haber toplam 383 defa okunmuştur
Anahtar Kelimeler : İŞ-KUR, Dan, Korgan, Belediyesine, İkaz, ve, Uyarı

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler