kk
SON DAKİKA HABERLER
27 Ekim 2018 Cumartesi Saat: 08:00

Erdoğan Açıkldı Fındık 14 Tl

Cumhurbaşkanı Erdoğan İl Başkanları Toplantısı’nda fındık fiyatlarına yönelik müjde verdi. 1 Kasım 2018 tarihinden itibaren kalite fındığın kilosunu 14 liradan, Giresun kalite fındığın kilosunun ise 14,5 liradan alınmaya başlanac
Erdoğan Açıkldı Fındık 14 Tl
Asacom

Cumhurbaşkanı Erdoğan İl Başkanları Toplantısı’nda fındık fiyatlarına yönelik müjde verdi. 1 Kasım 2018 tarihinden itibaren kalite fındığın kilosunu 14 liradan, Giresun kalite fındığın kilosunun ise 14,5 liradan alınmaya başlanacağını açıklayan Erdoğan, kayıtlı fındık alımlarına da 2 lira destek ödemesi yapılacağını belirtti.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın uzun zamandan beri gündemde olan fındığın fiyatına yönelik müjde geldi.

Konuya İl Başkanları Toplantısı’nda değinen Cumhurbaşkanı Erdoğan, ”Gündemimizde bir fındık meselesi var. Büyük önem taşıyor. Ülkemizin yıllara göre değişmekle birlikte 2-3 milyar dolar düzeyinde bir fındık ihracatı var. Fındık üreticilerini desteklemeye de önem verdik. İktidarlarımız döneminde, bu malum muhalefetin yaklaşımlarına dikkat ederek değil, vatanımızın, milletimizin, devletimizin geleceğine bakarak değerlendirme yapmamız lazım. Fındık üreticilerimize bugüne kadar 7,5 milyar lira destekleme ödemesi yaptık. Fındık üreticisi de dahil, milletvekillerimiz de dahil, muhalefet de dahil kimse bunun farkında değil.” dedi.

14 liradan almaya başlanacak

”Ben aklı selim ile hareket ettiğine inandığım milletime sesleniyorum.” diyerek sözlerini sürdüren Erdoğan, ”Geçtiğimiz Fındık fiyatlarının düşük seyretmesi üzerine müdahale alımına gittik. 10 ila 10,5 lira fiyatla 143 bin ton fındık alımı gerçekleştirdik. Bu yıl ise rekolte düşük olmakla birlikte kalite iyi gözüküyor.Fındık fiyatlarının düşmeye başlamasıyla Toprak Mahsulleri Ofisini devreye sokalım dedik. TMO ile 1 Kasım 2018 tarihinden itibaren fındığın kilosunu 14 liradan, Giresun fındığının kilosunu da 14,5 liradan almaya başlayacağız.” dedi.

Kilo başına 2 lira destek

Kayıtlı fındık alımlarında kilo başına 2 lira da destekleme ödemesi yapıldığını ifade eden Erdoğan, ” TMO’nun stoklarından da 10 bin fındığı teminat karşılığı FİSKOBİRLİK’e vererek bu kurumu da desteklemiş oluyoruz.” dedi.

Bu haber toplam 313 defa okunmuştur
Anahtar Kelimeler : Erdoğan, Açıkldı, Fındık, 14, Tl

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler