8 Mayıs 2019 Çarşamba Saat: 15:58

Türkiye Engelliler Konfederasyonu Ordu İl meclis seçimi yapıldı

Türkiye Engelliler Konfederasyonu Ordu İl Meclis Başkanlığı’na Ümit İşbakan Seçildi
Türkiye Engelliler Konfederasyonu Ordu İl meclis seçimi yapıldı
Asacom

Türkiye Engelliler Konfederasyonu Ordu İl meclis seçimi yapıldı. Ordu Altınordu Gençlik Merkezi’nde gerçekleştirilen seçimlere Türkiye Engelliler Konfederasyonu Genel Başkanı Av. Turhan İçli, genel başkan yardımcısı Mehmet Akbulut, STK temsilcileri, Kamu kurum ve kuruluşu temsilcileri ve engelliler katıldı.

Seçimlerde Ümit İşbakan, Ali Şahin ve  Arslan Güdek’in listeleri yarıştı. Kapalı zarf usulü yapılan seçimler sonucunda en fazla oyu alan Ümit İşbakan Türkiye Engelliler Konfederasyonu Ordu İli Meclis Başkanlığı’na, yardımcılıklarına ise Selma Gülseren (Türkiye Sakatlar Derneği Ordu Şube Başkanı), Aysun Günaydın (engelli annesi), Ali Öztürk (görme engelli) seçildi.

Başkanlığa getirilen Ümit İşbakan; “Engelliler Konfederasyonu’nun yürüttüğü AB destekli, aktif yurttaşlık hakkımızdı: Türkiye Engelliler Meclisi’ne doğru projesi içeriğinde 4 Mayıs tarihinde Ordu Gençlik Merkezi’nde yapılan seçimler sonucunda Ordu İl Engelliler Meclisi Başkanlığı’na seçildim” diyerek Türkiye Engelliler Konfederasyonu Ordu İl Meclisi’nin kuruluş amaçlarını anlattı. İşbakan; “ilk amacımız bütün Ordu’da bulunan engelli derneklerini bir çatı altında toplamak, birlikte çalıştay düzenleyerek ortak kararlara imza atmak olacaktır. Bunun yanında yerel yönetimlerde engelliler koordinasyon merkezlerinin oluşturulması için gerekli çalışma ve müracaatları yapmak. Yılın bir günü hatırlanmak değil her günü akıllarda kalmak için çalışmalar yapmak, engellilerin kazanılmış anayasal haklarını engellilerle buluşturmak, toplumda farkındalık yaratmak ve engellilerin sorunlarına dikkat çekmek amacıyla en önemlisi de 2020 Mayıs ayında başkent Ankara’da yapılacak olan kurultayda Türkiye Engelliler Meclisi’ni oluşturmak olacaktır. Geçtiğimiz cumartesi günü yapılan seçimlerle ise kurultayda Ordu’yu temsilen Türkiye Sakatlar Derneği Ordu Şube Başkanı Selma Gülseren delege olarak seçilmiştir” dedi.

Bu haber toplam 1.089 defa okunmuştur

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler