kk
SON DAKİKA HABERLER
12 Şubat 2020 Çarşamba Saat: 13:51

Ünye Ziraat Odası Faaliyet Programı Düzenledi

Ünye Ziraat Odası ve Ordu İl Tarımın’da katılımlarıyla Ünye Ziraat Odası 2019 – 2020 faaliyetleri programı düzenlendi.
Ünye Ziraat Odası Faaliyet Programı Düzenledi
Asacom

Ünye Belediyesi Atatürk Parkı Sosyel Tesislerinde düzenlenen programa Ünye Kaymakamı Ümit Hüseyin Güney Ünye Belediye başkanı Hüseyin Tavlı Ordu İl Tarım Müdür Yardımcısı Ekrem Oğurlu katıldı. Ünye Ziraat Odası Başkanı Osman Sarıkahramanın düzenlediği programa Muhtarlar ve Zıraat Odası kurul üyeleride katılımlarını göstererek 2019 – 2020 tarım ile ilgili faaliyet projelerini açıkladılar.

Zirat Odası Başkanı Osman Sarıkahraman;  ‘’İleriye Dönük Biryerlere Gelemezsek Bizleri Sorgulayın. Zirat Odası Baskanı Üyeler İçin Zirat Odası Sizin Vermiş Oldugunuz Aidatlarla Gecimini saglamakta Size Hizmet Vermek Zorundadır. Fındık üzerindede yapmış oldugu bir degerlendirmeyi yüz fındıkta 27 acık bos fındık görülmüştür ve bu otuz yedibin küsür işçinin bir yıllın haftalık  gelirine eş degerdir bu kayıp hepimiz için büyük bir mevladir.’’ Dedi.

Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı; ‘’Kıynetli katılımcıalar tarım neden önemli gıda noktasında kendi kendine yetebilen ülkeler içersinden biriyiz. Tarım noktasında bizede noktamızda önemli ürünlerden birtanesi fındık, fındıkla birlikte türkiyenin riyakat noktasındaki en öenmli incir,kayısı,fındık,ayva gibi ürünler dünyada bizi lider yapan ihracat noktasında ürünlermizdir. 2002 yılında ihracatımıza baktığımızda 3.7 milyar dolar tarımsal ihracatımız bugün 17 milyar dolar üzerine çıkmış durumda demek ki tarım noktasında büyümemiz iyiye doğru gidiyor.’’ Dedi.

 

 

Ünye Kyamkamı Ümit Hüseyin Güney; ‘’Bugün hem geçmiş bir yılın yapılanların muhasebesinin yapıldığı hemde önemizdeki yıllardır yapılması planlanan projelerin çalışmalarının konuşulduğu değerlendirildiği önemli ve anlamlı bir toplantı, kış ayları toprak için nasıl nakatsa çifci içinde ziraatci içinde bir namazdır, tefekküldür, şükür vaktidir ve gelecek planlamasıdır muhasebelerin yapılamsıdır. Bu anlamda bugünler bizim fikri anlamında zihni anlamında planlamalarımızı yapmamaız için bize güzel fırsatlar verir bu anlamda da toplantının yapıldığı tarihte son derece hikmekli ve doğru ifade etmektedir’’ Dedi.

Bu haber toplam 1.133 defa okunmuştur
Anahtar Kelimeler : Ünye, Ziraat, Odası, Faaliyet, Programı, Düzenledi

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler