kk
SON DAKİKA HABERLER
27 Şubat 2020 Perşembe Saat: 18:52

Büyükşehir’den İlküvezlilere iş sözü!

Büyükşehir Belediye Başkanı Hilmi Güler, Ordu ilinin çöp sorununu çözmekte başarılı olduklarını söyledi.
Büyükşehir’den İlküvezlilere iş sözü!
Asacom

Ünye, Fatsa ve Perşembe ilçelerindeki çöp döküm alanlarını bertaraf ettiklerini belirten Hilmi Güler, Ünye Cevizdere’de bulunan ayrıştırma tesisindeki aksaklıklar ve meydana gelen gecikmeden dolayı ayrıştırmanın bir kısmını İlküvez’e taşıdıklarını söyledi.

Başkan Güler; Bu taşıma esnasında bir takım problemler olduğuna işaret ederek; “İlküvez’de bulunan tesisimizi şimdi alanında profesyonel bir şirket aldı. Bu şirket burada yaşanan tüm sıkıntıları çözecek” dedi.

İlküvez’deki tesiste ilk etapta 100 kişinin çalışmaya başlayacağını belirten Güler; “Bu kişiler İlküvez mahalle sakinlerimizden olacak. Bunun bir kısmının görüşmeleri yapıldı. Geriye kalan kısım için de görüşmeler yapılıyor” ifadelerinde bulundu.

Büyükşehir Belediyesi olarak çöp konusunda hassas olduklarını ifade eden Büyükşehir Belediye Başkanı Hilmi Güler, “Göreve geldiğimiz günden itibaren çöp konusunda önemli çalışmalara imza attık. Ünye, Fatsa ve Perşembe ilçelerindeki çöp döküm alanlarını bertaraf ettik” dedi.

İlküvez’de taşıma sırasında problemler oldu

Ünye Cevizdere’de bulunan ayrıştırma tesisindeki aksaklıklar ve meydana gelen gecikmeden dolayı ayrıştırmanın bir kısmını İlküvez’e taşıdıklarına değinen Hilmi Güler; “Bu taşıma esnasında bir takım problemler oldu, bunun farkındayım. Halkımız da duyarlılık gösterdi.

İlküvez’den ilk etapta 100 kişiyi işe alacağız

İlküvez’de bulunan tesisimizi şimdi alanında profesyonel bir şirket aldı. Bu şirket burada yaşanan tüm sıkıntıları çözecek. Ayrıca daha önce sözü verilen ancak yerine getirilmeyen istihdam sözünü de yerine getirmiş olacak. Bu tesisimizde ilk etapta 100 kişi çalışmaya başlayacak. Bu kişiler İlküvez mahalle sakinlerimizden olacak. Bunun bir kısmının görüşmeleri yapıldı. Geriye kalan kısım için de görüşmeler yapılıyor.

Taşıma işini de bölgenin insanları yapacak

Ayrıca, tesise taşıma işini yine o bölgenin insanları yapacak. Bu vesileyle tesis bölgeye hem iş hem de istihdam sağlamış olacak. Şunun altını çizmek istiyorum. Çaybaşı’nda bulunan tesis ülkemizde son teknoloji ile kurulan modern tesislerinden bir tanesidir. Burada vatandaşlarımızın mağduriyet yaşamamaları için her şeyi yapıyoruz ve yapmaya da devam edeceğiz” diye konuştu.

Bu haber toplam 1.046 defa okunmuştur

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler