kk
SON DAKİKA HABERLER
3 Temmuz 2020 Cuma Saat: 12:17

“İlkesizlere kapım kapalı”

Ünye Belediye Başkanı ve İlçe Başkanı ile küs müsünüz ?
“İlkesizlere kapım kapalı”
Asacom

Kıran; “İlkesizlere kapım kapalı”

Dışişleri Bakan Yardımcısı Yavuz Selim Kıran, Ünye Belediye Başkanı ve İlçe Başkanı ile küs müsünüz? sorusuna verdiği; “İlkesi olmayan ya da ilkesini amaç edinenlere kapım kapalıdır” yanıtıyla dikkat çekti.

Ünyeli hemşerimiz Kıran; “İnsani olarak yol yürünmeyecek hiç kimseyle ne siyaset, ne bürokrasi, ne de başka bir alanda birlikte olabilmem söz konusu değildir” dedi.

Kıran; “Beni tanıyanlar çok iyi bilirler, ben değerlerin olduğu yerdeyim. İlkenin ve değerin olmadığı yerde siz hangi görevde olursanız olun, o görevin anlamı olmaz bir araca dönüşmez amaca dönüşür” ifadelerini kullandı.

Oney Flaş FM’de Bir Konu Bir Konuk programında Gazeteci Ali Öztürk ve Hakan Korkmaz’ın soruların yanıtlayan Dışişleri Bakan Yardımcısı Yavuz Selim Kıran, sorulan bir soruya verdiği kesin ve net cevabıyla dikkat çekti.

Ünyeli Hemşerimiz Yavuz Selim Kıran; programda Ali Öztürk’ün; “ Ordu ve Ünye siyaseti uzun zamandan beri tartışma ve kavgalarla devam ediyor. Hizmeti özler hale geldik. Bu kapsamda merak edilen bir konunun da sizin tarafınızdan açıklanmasını istiyorum. Siz hizmet odaklı birisisiniz. Ancak şöyle bir dedikodu var; Yavuz Selim Kıran Ünye Belediye Başkanı ve İlçe Başkanı ile küs. Görüşmek için randevu vermiyor. Böyle bir durum söz konusu mudur? Aranızda bir sorun mu var? sorusunu yanıtladı.

Verdiği cevabında ilke ve değerlerin önemine dikkat çeken Yavuz Selim Kıran şunları söyledi;

İlkenin ve değerin olmadığı yerde yapılan görev amaca dönüşür

“Ben bulunduğumuz pozisyonun bir araç olduğuna inanıyorum. Topluma hizmet edebildiğiniz müddetçe bulunduğunuz yer anlamlı hale gelir.  Hangi görevde olursanız olun o görevin bir araç olarak görülmesi, vatana ve millete hizmet aracına dönüşmesi gerekir. Bunun da ilkelerle yapılması gerekir. Ben bu zamana kadar siyasi gündem içerisinde hareket etmedim. Bu milletvekili adayı olduğum sürede de böyleydi. O sorumluluğun hakkını vermem lazım düşüncesiyle hareket ettim. Bu görev bana hizmet etmem için verilmişti onun gerekliliklerini yerine getirdim.  Bu göreve seçilemedik daha sonra Cumhurbaşkanımız bizi Dışişleri Bakan Yardımcılığına layık gördü.

Görevimi ilkeleri korumak suretiyle yerine getirmem gerekir

Şu anda da bu görevi ilkelere koruma suretiyle layıkıyla yerine getirmem gerekir. Görev yapıyorken önemli şey ilkeler ve değerlerdir İlkenin ve değerin olmadığı yerde siz hangi görevde olursanız olun, o görevin anlamı olmaz Bir araca dönüşmez, amaca dönüşür.

İlkesini amaç edinmişlerle yol yürümedim

Ben hiçbir zaman ilkesini amaç edinmiş insanlarla yol yürümedim. Böyleleri ile ne siyaset, ne bürokrasi, ne de başka bir alanda birlikte olabilmemiz söz konusu değildir. Karakterim gereği keskin bir duruşa sahibim, bu yadırganabilir Ama ben böyleyim.

İlkesizlere kapım kapalıdır

Açıkçası ilkesizlerin olduğu yerde ben olmam Ve ilkesizlere de kapım daima kapalıdır. Bunu beni tanıyanlar çok iyi bilirler. Ben değerlerin olduğu yerdeyim.Hepimizi ortak paydada ilke ve değerler buluşturur. Ortak paydada buluşamıyorsanız zaten orada bir sorun vardır. Bunun da takdirini elbette milletimiz verir. Benim bakış açım bu şekilde

Küskünlük dargınlık söz konusu değildir

Biz oyun oynamıyoruz ki, çocukta değiliz. Ama burada, ortada ilkeler kalmıyorsa, olduğunuz konum sizi ilkeler ve değerlerinizden uzaklaştırıyorsa sırf günü kurtarmak adına bir takım hesap ve kitaplarla yol yürünmez. Bir takım denge kurma pahasına hareket ediyorsanız bulunduğunuz konum anlamsız hale gelir. Hangi konumda olursa olsun yanlışa, yanlış diyemeyen hiç kimseyle benim yol yürümem de, birlikte olman söz konusu değildir.”

 

 

 Ünye KENT Haber

Bu haber toplam 108 defa okunmuştur
Anahtar Kelimeler : “İlkesizlere, kapım, kapalı”

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler