kk
SON DAKİKA HABERLER
3 Temmuz 2020 Cuma Saat: 15:18

İki İlçe, Dört Mahalle, 10 Yayla Ve Obaya Hizmet Verecek

“Kumru Belediyesi birlikte başlatılan çalışmayla, Kumru Yeniergen, Ergentürk Mahalle yolunun 1300 metrelik bölümünde...
İki İlçe, Dört Mahalle, 10 Yayla Ve Obaya Hizmet Verecek
Asacom

BU ‘YOL’ BAŞKA!

İki İlçe, Dört Mahalle, 10 Yayla Ve Obaya Hizmet Verecek

Ordu’nun Kumru ilçesinde, iki ilçeyi birbirine bağlayıp, 4 mahalle ile 10’a yakın yayla ve oba yoluna hizmet verecek olan güzergâh asfalta kavuşuyor. Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, toplam uzunluğu 5 kilometre olan yolda, altyapının tamamlanmasıyla birlikte, asfalt çalışmalarının başlayacağını söyledi.

Karadeniz’in en zorlu coğrafyalarından birine sahip Ordu ’da, mahalle ve grup yollarındaki asfalt ve beton yol seferberliği sürüyor. Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Dairesi Başkanlığı’na bağlı ekipler tarafından yürütülen çalışmalarda, yollar standardı yüksek konforlu bir yapıya kavuşuyor. Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, Kumru ilçesinde 4 mahalle ve 10’a yakın yayla ve obaya hizmet verecek güzergahta, asfalt öncesi altyapı çalışmalarının başladığını açıkladı.

ALTYAPI ÇALIŞMALARI BAŞLADI

Binlerce vatandaşa hizmet verecek olan yolda, ekiplerin hummalı bir çalışma yürüttüklerini ifade eden Başkan Güler, “Kumru ilçemize bağlı Çatılı, Şenyurt grup yolunda asfalt öncesi altyapı çalışmalarımız devam ediyor. Bu yol hem mahalleleri birbirine bağlarken diğer taraftan da Akkuş ilçesine bağlı Tuzak ve Damyeri üzerinden, Kumru ve Akkuş ilçelerini de birbirine bağlıyor. Diğer taraftan ise Çatılı, Şenyurt güzergahı üzerinden Döşekdibi Mesire Alanı ve 10’a yakın yayla ve obaya bağlantı sağlıyor” diye konuştu.

KONFORLU ULAŞIM İÇİN DURMAK YOK

Kumru ilçesinde beton yol çalışmalarının da devam ettiğini dile getiren Başkan Güler, “Kumru Belediyemizle birlikte başlattığımız çalışmayla, Kumru Yeniergen, Ergentürk Mahalle yolunun 1300 metrelik bölümünde, beton yol çalışmalarını başlattık. Bu yolla birlikte, Kumru, Ünye Tekkiraz bağlantı yolu ile Kumru Ünye Karayolu’nu birbirine bağlıyoruz. Ordu ’nun mahalle ve grup yollarında konforu sağlayana kadar çalışmalarımıza kararlılıkla devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

 

 

Bu haber toplam 37 defa okunmuştur
Anahtar Kelimeler : İki, İlçe, Dört, Mahalle, 10, Yayla, Ve, Obaya, Hizmet, Verecek

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler