kk
SON DAKİKA HABERLER
8 Ağustos 2020 Cumartesi Saat: 11:00

Altınordu’da Dört Mahalleye Alternatif Yol

Altınordu ilçesine bağlı Saraycık Mahallesi’ne ulaşımda, dik rampaları, dar ve tehlikeli virajları ortadan kaldıracak olan alternatif güzergahta, sıcak asfalt çalışmaları başladı.
Altınordu’da Dört Mahalleye Alternatif Yol
Asacom

Dört mahalleye ve yaklaşık 3 bin kişiye hizmet verecek olan 5 kilometrelik yolda, 2 kilometrelik kısım sıcak asfalta kavuştu.

Ordu’da mahalle ve grup yollarındaki asfalt çalışmaları sürüyor. Fen İşleri Dairesi Başkanlığı’na bağlı ekipler, Altın ordu ilçesine bağlı Saraycık Mahallesi’ne ulaşımda kullanılan karayolunun tehlikeli virajları ile dik rampalarına alternatif olarak oluşturulan ve dereyolu üzerinden mahalleye ulaşımı sağlayan güzergâhta çalışma başlattı.

Yeni güzergâhta incelemelerde bulunan Ordu Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Bülent Şişman, toplam uzunluğu 5 kilometre olan yolun, 2 kilometrelik kısmının sıcak asfalta kavuştuğunu söyledi. Standartı yüksek yollar için çalışmaların sürdüğünü belirten Şişman, “Başkanımız sayın Dr. Mehmet Hilmi Güler’in talimatlarıyla birlikte, yol çalışmalarına hızlı bir şekilde devam ediyoruz. Yol medeniyettir ilkesiyle halkımızı konforlu bir ulaşım ağına kavuşturmanın sevincini yaşıyoruz” diye konuştu.

3 bin nüfusa hizmet verecek

Yeni yolun, yaklaşık 3 bin nüfusa hizmet vereceğini dile getiren Şişman, “Burası aynı zamanda diğer karayolu güzergâhının da alternatifi konumunda yer alıyor. Ayrıca, sıcak asfalta kavuşan yolun hemen yanında, Mevsimlik Tarım İşçilerinin Çalışma ve Sosyal Hayatlarının İyileştirilmesi Projesi (METİP) kapsamında oluşturulan Mevsimlik Tarım İşçileri Geçici Konaklama alanı bulunuyor. Çalışmalarla birlikte, METİP alanında bulunan 3 bin 500 misafirimiz toz ve çamurdan kurtulmuş olacak” şeklinde konuştu.

Ordu Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Bülent Şişman, yeni güzergahın Osmaniye, Alınca ve Zafer mahallelerine de hizmet vereceğini sözlerine ekledi. ORDU OLAY

 

Bu haber toplam 48 defa okunmuştur
Anahtar Kelimeler : Altınordu’da, Dört, Mahalleye, Alternatif, Yol

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler