kk
SON DAKİKA HABERLER
8 Ağustos 2020 Cumartesi Saat: 12:57

Gülyalı Belediye Başkanı Ulaş Tepe

MAKAM ODASI ROBOTİK KODLAMA VE TEKNOLOJİ TASARIM ATÖLYESİ OLUYOR
Gülyalı Belediye Başkanı Ulaş Tepe
Asacom

Gülyalı Belediye Başkanı Ulaş Tepe’nin gençler ve çocuklara yönelik projelerinden biri daha hayata geçiyor. Eski belediye hizmet binasında faaliyete geçecek Robotik Kodlama ve Teknoloji Tasarım Atölyesi için çalışmalar önümüzdeki ay başlayacak. Çalışma kapsamında önceden Başkanlık makamı olarak kullanılan oda, Robotik Kodlama ve Tasarım Atölyesi olacak.

YARINI KODLAYAN NESİLLERE ÖNCÜLÜK EDİYORUZ

Gülyalı Belediyesi’nin rutin belediyecilik hizmetleri dışında bir vizyonla hareket ettiğinin altını çizen ve eğitimin vazgeçilmez bir hizmet alanı olduğunu vurgulayan Başkan Ulaş Tepe, “Dünya müthiş bir değişim ve dönüşümün içerisinde. Bu değişime ayak uyduran nesiller yetiştirebilmek için çağdaş eğitimin gereklerini yerine getirmek zorundayız. Her şeyin dijitalleştiği bir dünyada kodlama ve tasarım bilmeyen bireylerin yaşamda söz sahibi olma imkânı yok. Gülyalı’daki evlâtlarımızın bu gelişmelere ayak uydurmasını önemsiyor, geleceğin teminatı çocuklarımızın yarını kodlamasına öncülük ediyoruz” dedi.

ÖDEV EVİ VE OKUMA SALONU DA PROJEDE YER ALIYOR

Eski belediye hizmet binasını eğitim, kültür ve sanatsal faaliyetler için kullanacaklarını belirten Başkan Tepe, “Bu binayı her katı farklı bir konseptte olacak biçimde tasarlıyoruz. Önceden makam odası olarak kullandığımız odada Robotik Kodlama ve Teknoloji Tasarım Atölyesini kuracağız. Bu katın bir bölümünü de ödev evi mantığında düşünüyoruz. Modern tasarımıyla, ferah bir ortamda öğrencilerimiz ders çalışıp kitap okuyabilecekler” dedi.

 

Bu haber toplam 63 defa okunmuştur
Anahtar Kelimeler : Gülyalı, Belediye, Başkanı, Ulaş, Tepe

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler