kk
SON DAKİKA HABERLER
23 Ekim 2020 Cuma Saat: 14:36

Yükümlüleri sosyal hayata kazandırma protokolü

Proje kapsamında 1500 adet durak 19 ilçede ihtiyaç duyulan noktalara yerleştirilecek.
Yükümlüleri sosyal hayata kazandırma protokolü
Asacom

Yükümlüler üretiyor, büyükşehir yerleştiriyor


Ordu büyükşehir belediyesi ile adalet bakanlığı ordu e tipi kapalı açık ceza infaz iş yurdu müdürlüğü arasında imzalanan “yükümlüleri sosyal hayata kazandırma” protokolü kapsamında yükümlüler tarafından üretilen duraklar, büyükşehir belediyesi tarafından il genelinde ihtiyaç duyulan noktalara yerleştiriliyor.


Büyükşehir belediye başkanı dr. Mehmet hilmi güler, “yükümlüleri sosyal hayata kazandırmak ve onların yeni meslek edinmelerini sağlamak amacıyla imzalanan protokol kapsamında yükümlülere bir gelir kapısı oluştururken hayata atılımlarına da kolaylık sağlıyoruz” dedi.


“yükümlüleri sosyal hayata kazandıran proje”


Durakların ordu genelinde kurulumunun yapılacağını söyleyen başkan güler, “proje kapsamında 1500 adet durak 19 ilçede ihtiyaç duyulan noktalara yerleştirilecek. Şu ana kadar 182 adet durak, alt yapısı tamamlanan noktalara yerleştirildi” diye konuştu.


Ordu büyükşehir belediye başkanı dr. Mehmet hilmi güler, sözlerine şöyle devam etti: “ ordu büyükşehir belediyesi ile adalet bakanlığı ordu e tipi kapalı açık ceza infaz iş yurdu müdürlüğü arasında imzalanan iş birliği protokolü kapsamında ortak çalışmalar gerçekleştiriyoruz. Böylece yükümlülere sosyal hayata geçişte kolaylık sağladığımız gibi ekonomiye de katkıda bulunuyoruz. Dolayısıyla şu an oradaki arkadaşlarımızla otobüs durakları yapıyoruz ve 19 ilçeye yerleştiriyoruz. Hem yükümlülere bir gelir oluşturuyor hem de hayata atılımlarında kolaylık sağlıyoruz. 182 adet durağın montajını tamamladık. Çalışmalarımız devam ediyor” şeklinde konuştu.

 

 

 

Bu haber toplam 61 defa okunmuştur

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler