kk
SON DAKİKA HABERLER
20 Kasım 2020 Cuma Saat: 18:24

YILDIRIM: “ÜNYE’NİN KÜLTÜRÜNÜ GELECEK NESİLLERE TAŞIYACAĞIZ”

Ankara Ünyeliler Derneği’nin “Gurbetten Sılaya Vefa Projesi” kapsamında Dernek yönetimi, Ünye’deki STK başkan ve yöneticileri, gençler ve basın mensupları ile bir araya geldi.
YILDIRIM: “ÜNYE’NİN KÜLTÜRÜNÜ GELECEK NESİLLERE TAŞIYACAĞIZ”
Asacom

Ankara Ünyeliler Derneği Başkanı İsa Korkmaz ve yönetim kurulu üyeleri Ünye’deki sivil toplum kuruluşu başkan ve temsilcileri, gençler ve basın mensupları ile istişare toplantısı düzenledi.

Toplantıda Ankara Ünyeliler Derneği Genel Sekreteri Sebahattin Yıldırım, “ Bugün burada Ankaralı Ünyeliler Derneği olarak ‘Gurbetten Ünye’ye Vefa’ projesi kapsamında Ünye’deki istişare toplantımızın 3.aşamasını gerçekleştiriyoruz. Bugün basın mensuplarına bu konuda projemizin Ünye ayağında neler olduğunu gerçeklediğimizi hedeflediğimizi kısa olarak özetlemek istiyorum. ‘Gurbetten Ünye’ye Vefa’ projesi kapsamında Ünye’nin katık şahıs kültürünü sürdürebilirliğini sağlamak bunu gelecek nesillere aktarması yönünde projemizin Ünye ayağına ana hedefi bu idi Ünye’nin doğa, kültür, turizm, el sanatları, gibi alanlarda Ünye’nin bu güzel kültürünü nesiller boyu yaşatmak için elimizden geldiğince çaba gösteriyoruz. Bu Pandemi süresinde Ünye’deki hedeflediğimiz projenin gerçek anlamda gerçekleşmesi yönünde sıkıntı yaşıyorduk. Hedefimizin dışına çıkmadan kültür sanat, turizm alanında bu gün birinci aşamasında STK Başkanları ile beraber bu konuyu işledik. El sanatları ile ilgili görüşlerini ile getirdiler kültür ile ilgili görüşlerini dile getirdiler. Turizm ile ilgili Ünye’nin hedeflerini dile getirdiler. Bizde bunları raporlayıp İçişleri Bakanlığı Sivil Toplumla İlişkili Genel Müdürlüğüne  Ve Ünye’nin Kanaat önderleri Ünye’yi yönetenlere sunacağız” dedi

Bu haber toplam 67 defa okunmuştur

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler