kk
SON DAKİKA HABERLER
29 Kasım 2020 Pazar Saat: 14:09

ORDU’DA 1.635 KİLO BALIĞA EL KONULDU

Ordu Tarım ve Orman Müdürlüğü av yasaklarına uymayan 38 balıkçıya ceza yazıldığını ve 1.635 kilo balığa ise el konulduğunu duyurdu.
ORDU’DA 1.635 KİLO BALIĞA EL KONULDU
Asacom

Ordu Tarım ve Orman Müdürlüğü av yasaklarına uymayan 38 balıkçıya ceza yazıldığını ve 1.635 kilo balığa ise el konulduğunu duyurdu.   

Ordu Tarım ve Orman Müdürlüğü’nden açıklama şu şekilde:” İl ve İlçe Tarım ve Orman Müdürlüklerimizde görevli su ürünleri denetim ekiplerimiz tarafından Deniz ve iç sularımızda balık stoklarının korunması ve sürdürülebilir balıkçılığın sağlanması amacıyla toplam 419 adet denetim gerçekleştirilmiştir.

 

İl ve İlçe Müdürlüklerimizde görevli su ürünleri denetim ekiplerimiz, balık stoklarını korumak ve sürdürülebilir balıkçılığı sağlamak amacıyla 2020-2021 yılı avcılık sezonunun başlangıcı olan 1 Eylül 2020 tarihinden itibaren su ürünleri karaya çıkış noktalarında, denizde ve iç sularda, balıkçı barınak ve çekek yerlerinde, su ürünleri perakende satış yerlerinde, yol güzergâhlarında ve balık halinde toplam 419 adet denetim gerçekleştirdi. Bu denetimler neticesinde avlanma yasaklarına uymayan, yasak boydaki su ürünlerini satan 38 kişiye idari para cezası uygulanarak, 1 adet manyat ağına,1 adet dip trolü ağına 7 adet serpme ağına, 1.500 metre uzatma misina ağına, 1.635 kilo su ürünlerine

(istavrit, mezgit, barbunya) ve 10 adet kalkan balığına el konulmuştur.

 

Bu çerçevede, kontrol ve denetimlerimiz İl ve İlçe Müdürlüklerimiz tarafından, 1380 sayılı Su Ürünleri Kanunu ve ilgili mevzuatlar çerçevesinde vatandaşlardan gelen ihbar ve şikayetlerde göz önünde bulundurularak belirli program dahilinde yapılmaya devam etmektedir.

Bu haber toplam 104 defa okunmuştur
Anahtar Kelimeler : ORDU’DA, 1.635, KİLO, BALIĞA, EL, KONULDU

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler