kk
SON DAKİKA HABERLER
4 Aralık 2020 Cuma Saat: 16:25

İHTİYAR DELİKANLI GENÇLERE TAŞ ÇIKARIYOR

Ordu'nun Kumru ilçesinde 85 yaşındaki, ilerleyen yaşına rağmen inşaat ustalarının ve çiftçilerin kullandığı keser-balta gibi malzemelerin saplarını üretiyor.
İHTİYAR DELİKANLI GENÇLERE TAŞ ÇIKARIYOR
Asacom

Kumru ilçesi Demircili Mahallesi'nde yaşayan 85 yaşındaki Abdullah Dizen, ilerleyen yaşına rağmen halen ustalığını konuşturuyor. Yaklaşık 20 yıldır, inşaat ustalarının ve çiftçilerin kullandığı keser, kürek, balta ve kazma gibi aletlerin sapını üreterek geçimini sağlayan Abdullah usta, gençlere de örnek oluyor.

 

Kendisine ait atölyesinde ağaçtan ürettiği ve özenle hazırladığı keser, balta ve kürek saplarını pazarlayan Abdullah Dizen, aylık ise ortalama bin adet üretim sağlıyor. gençlerin bu tür mesleklere eğilimi olmadığını ve çırak yetiştiremediklerini ifade eden Abdullah usta, taleplerin ise güzel olduğunu belirtiyor.Çalışma azmiyle örnek olan 85 yaşındaki Abdullah Dizen, evde boş duramadığını ve sürekli olarak çalışmak istediğini ifade ederek, “Çalışan demir pas tutmaz. Hayatım boyunca neredeyse her zaman çalıştım. İnsanlar, özellikle gençler artık bu tür işlere sıcak bakmıyor, mesleklerin değerlerini bilmiyorlar. Aylık yaklaşık bin tane keser, balta, kürek ve kazma gibi ürünlerin saplarını üretiyorum” dedi.

 

Bu haber toplam 88 defa okunmuştur
Anahtar Kelimeler : kumru, 85 yaşındaki Abdullah Dizen,

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler