kk
SON DAKİKA HABERLER
4 Aralık 2020 Cuma Saat: 16:42

56 SAATLİK SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI BU GECE BAŞLIYOR

Koronavirüs tedbirleri kapsamında, alınan karar doğrultusunda, hafta sonu uygulanacak olan, 56 saatlik sokağa çıkma yasağı bugün başlıyor.
56 SAATLİK SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI BU GECE BAŞLIYOR
Asacom

Koronavirüs tedbirleri kapsamında, alınan karar doğrultusunda, hafta sonu uygulanacak olan, 56 saatlik sokağa çıkma yasağı bugün başlıyor.


Bugün, saat: 21.00 itibari ile başlayacak olan, Cumartesi ve Pazar gününü kapsayacak olan, yasak Pazartesi günü saat: 05.00 itibari ile son bulacak.


Sokağa çıkma yasağının uygulanacağı Cumartesi ve Pazar günleri, bakkal, kasap, manav, market, gazete bayileri ve kuruyemişçiler saat: 10.00-17.00 arasında açık olacak. Ayrıca, unlu mamul ruhsatlı işletmeler ve ekmek fırınları hizmet verebilecek.

Fırınlar, kendilerine ait araçlarla, yalnızca market ve bakkallara ekmek dağıtımı yapabilecek. Bu kısıtlamada saha önceki kısıtlamalarda olduğu gibi, sokak aralarında araçlarda ekmek satışına müsaade edilmeyecek.

Lokanta, restoran gibi işletmeler, yalnızca paket servis şeklinde 10.00-20.00 saatlerinde hizmet verebilecek.


Vatandaşlar, araç kullanmamak şartı ile ikametlerine en yakın, market, bakkal, manav, kasap, kuruyemişçiler, gazete bayileri ve kuruyemişçilerden alış verişlerini yapabilecek, ihtiyaçlarını karşılayabilecek. Fakat 65 yaş üstü ve 20 yaş altı vatandaşların sokağa çıkmalarına izin verilmeyecek.


Şehirler arası seyahatler yalnızca uçak, gemi, tren ve otobüs gibi toplu taşıma araçları ile yapılacak. Özel araçla seyahat izne tabii tutulacak.


KİMLER SOKAĞA ÇIKMA KISITLAMASINDAN MUAF TUTULACAK?


– Bulunduğu şehre son 5 gün içerisinde gelen ve ikamet ettiği yerleşim yerlerine dönmek isteyenler (5 gün içinde geldiğini yolculuk bileti, geldiği araç plakası, seyahatini gösteren başkaca belge, bilgi ile ibraz edenler).

– Gazete, dergi, radyo ve televizyon kuruluşları, gazete basım matbaaları, bu yerlerde çalışanlar ile gazete dağıtıcıları.

– Otizm, ağır mental retardasyon, down sendromu gibi ‘özel gereksinimi’ olanlar ile bunların veli-vasi veya refakatçileri.

– Seyircisiz oynanabilecek profesyonel spor müsabakalarındaki sporcu, yönetici ve bu müsabakalardaki diğer görevliler.

– Mahkeme kararı çerçevesinde çocukları ile şahsi münasebet tesis edecekler (mahkeme kararını ibraz etmeleri şartıyla).

– Tedavi olduğu hastaneden taburcu olan kişiler, doktor raporu ile sevk olan ve-veya daha önceden alınmış doktor randevusu-kontrolü olanlar.

Bu haber toplam 103 defa okunmuştur
Anahtar Kelimeler : 56, SAATLİK, SOKAĞA, ÇIKMA, YASAĞI, BU, GECE, BAŞLIYOR

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler