kk
SON DAKİKA HABERLER
5 Ocak 2021 Salı Saat: 21:30

KALİTELİ ÜRÜNDE İDDİALIYIZ

Ünye’de Avrupa Mutfak Mobilya isimli mekanında her türlü tasarım işlerini yapan mobilyacı Murat Yıldırım İnsanların artık lüks tarzda bir işçilik beklediklerini o yüzden de insanlara en kaliteli ürünleri sunmak için yoğun bir mesai
KALİTELİ ÜRÜNDE İDDİALIYIZ
Asacom

Ünye’de Avrupa Mutfak Mobilya isimli mekanında her türlü tasarım işlerini yapan mobilyacı Murat Yıldırım İnsanların artık lüks tarzda bir işçilik beklediklerini o yüzden de insanlara en kaliteli ürünleri sunmak için yoğun bir mesai harcadığını belirtti.

 

Pandemi süreci her alanı olumsuz etkilediği gibi ekonomi noktasında da ciddi manada sorunlar ortaya çıkardı. Bazı iş sektörleri kepenk kapatmak zorunda kalırken, tedbirler doğrultusunda da bazı sektörler salgının yayılmaması için Hükümetin kararları ile işyerlerini kapattılar.

Yaşanan olumsuzluklar kadar bu salgın sürecini ekonomik olarak olumlu geçiren sektörlerde var. Ünye’de 15 yıla aşkın mobilya sektörü içerisinde çalışan  Avrupa Mutfak İşletme sahibi Murat Yıldırım, pandemi sürecinde de full-time çalıştıklarını söyledi.

 

"PANDEMİ SÜRECİNDE EVDE OLANLAR MOBİLYALARINI DEĞİŞTİRME İHTİYACI DUYDU"

Kurulduğu günden bugüne kaliteli ve sağlıklı tasarım. ürünleri ile güvenli hizmet, kaliteli işçilik ve uygunluk felsefesi ile Ünye’de hizmet verdiğini söyleyen Yıldırım, “İşlerimiz şükür olsun gayet güzel, hiç boşluğumuz yok. Korona döneminde de full-time çalıştık diyebiliriz. Korona döneminde şöyle bir durum oldu, insanlar evlerinde kaldı ve sıkıldı, bunaldı. Bir değişikliğe ihtiyaç duydu. Bu da kimi mobilya vs. gibi kollarda herkes farklı şekillerde faydalandı. Yine de şükür olsun bu günümüze.

Ellerinden gelen bütün imkankarı değerlendirdiklerini her iki tarafında  sıkıntı çekmemesi adına fiyatlarda indirim yaptıklarını dile getiren Yıldırım, “Biz normalde insanların içindeyiz, evlerindeyiz, bulunduğu ortamlardayız. Bundan dolayı insanlar tabi ki tedirgin oluyor bizden, biz de onlardan tedirgin oluyoruz. O yüzden bu tip sıkıntılarımız oldu. İş konusunda herhangi bir sıkıntımız olmadı, aynı şekilde devam etti. Sadece fiyatlar biraz etkilendi, zamlar üst üste geldi. O yüzden müşteriye fiyat verirken bile çekiniyoruz. Çünkü aynı işi biz bile yaptırırken geri duruyoruz ama yapacak bir şey yok biz burada maliyetten kendimiz feda ediyoruz işçiliğimizden. Bu şekilde insanlara hizmet vermeye devam ediyoruz düşük fiyatlarla gerekeni yapmaya çalışıyoruz” dedi.

 

EKONOMİK KRİZE GÖRE MOBİLYA SEKTÖRÜ İYİ

 

Kullandıkları malzemelere yapılan zamların firma olarak almakta zorlandıklarını bu zorluğunda çalıştıkları diğer firmalardan gelen destekler sayesinde atlattıklarını söyleyen Avrupa Mutfak İşletme sahibi Murat Yıldırım, “Ara ara zam olduğu için yok çekiliyor ama bu durumlarda yerli firmalarımız yani sürekli çalıştığımız firmalar bizi kolladılar. Ellerinden geldiği kadar desteklerini esirgemediler. O yüzden pek problem yaşamadık ama tabi ki sadece zamlar etkiledi bizi. Onun dışında herhangi bir sıkıntımız yok. Ekonomik krize göre mobilya sektörü iyi”

 

2020 yılında Kantre tarzı denilen, membran kapak, balon kapak, boyama ürünler, siyası kapıların daha ön planda olduğunu  belirten Yıldırım, “Kantre tarzı dediğimiz, membran kapak, balon kapak, boyama ürünler, siyası kapılar daha ön planda. Bulunduğumuz yerde nem, rutubet çok olduğu için insanlar sunteleme tercih etmiyorlar. Genelde mobilya MDF ürünü, oyuk kapak, siyasi dekor… O şekilde trendlerimizi uyguluyoruz. İnsanlar artık lüks, bir kere olsun en iyisi olsun şeklinde, biz de insanlara en kaliteli ürünleri sunuyoruz. Kantre dediğimiz ürünleri birbirinden güzel renklerle insanlara sunuyoruz”

 

ÖZEL İMALATA DAHA ÇOK ÖNEM VERİYORUZ

 

Yıldırım, “Biz genellikle özel imalat, bireysel çalışıyoruz. Müşterinin direkt isteğine göre hizmet veriyoruz. Müteahhitlerle de iş yapıyoruz ama bireyselde daha ön plandayız. İşin de temeli müteahhitler tabi Ünye’de de ciddi anlamda güzel yapılar oldu. Bu yüzden de mobilyacılar hiç boş kalmadı diyebiliriz. Kimi arkadaşlarımız müteahhitlere çalışıyor kimi arkadaşlarımız bireysele çalışıyor. Biz de genellikle bireysele çalışıyoruz. Müteahhitlerimiz iki tane, onlara da gerektiği anlarda cevap veriyoruz. Ama genel anlamda ise bireysel çalışıyoruz diyebilirim. Şu an pandemiden dolayı gurbette olan arkadaşlarımız, dostlarımız köylere büyük yatırımlar yaptı. İnsanlar artık şehirlerden bunalmış, köylere gelip benim burada bir evim olsun deyip, köylerine evlerini yaptırdılar. Bundan dolayı da biraz daha bireysel faaliyetler artıyor” dedi.

Bu haber toplam 347 defa okunmuştur
Anahtar Kelimeler : KALİTELİ, ÜRÜNDE, İDDİALIYIZ

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler