kk
SON DAKİKA HABERLER
23 Şubat 2021 Salı Saat: 10:40

KİRA ve GELİR KAYBI HİBE DESTEĞİ İÇİN BAŞVURU YAPIN...

Pandemi sürecinde maddi sıkıntı çeken esnafa destek olması maksadıyla Gelir Kaybı Desteği başvuruları, T.C Kimlik numarası le e-Devlet üzerinden kolayca yapılıyor. Söz konusu hibe Gelir Kaybı Desteği 1000 TL ve Kira Desteği 750 TL olar
KİRA ve GELİR KAYBI HİBE DESTEĞİ İÇİN BAŞVURU YAPIN...
Asacom

Pandemi sürecinde maddi sıkıntı çeken esnafa destek olması maksadıyla Gelir Kaybı Desteği başvuruları, T.C Kimlik numarası le e-Devlet üzerinden kolayca yapılıyor. Söz konusu hibe Gelir Kaybı Desteği 1000 TL ve Kira Desteği 750 TL olarak verilecek.

Ticaret Bakanlığınca yapılan açıklamada, koronavirüs salgını nedeniyle ticari faaliyetleri olumsuz etkilenen esnaf ve sanatkarlar ile gerçek kişi tacirlerden; Ticari kazançları basit usulde (kendi işini yapan) tespit edilenler, esnaf ve sanatkârlar ve gerçek kişi tacirler, kira ve gelir hibe desteğinden vergi sicil kayıtlarındaki esas faaliyet konusu üzerinden gelir kaybı ve kira desteği başvurusunda bulunmaları istendi.

14 Aralık 2020 den önce faaliyette olan lokanta, köfteci, cafe, terzi, internetcafe, kahve-kıraathane, çayocağı, kantin, bakkal, market, pastaneci, kreş, kırtasiye, kuaför, fotoğrafçı, mantıcı, gözlemeci, düğün salonu, tamirci vb. kira ve gelir kaybı hibe desteği başvurusu yapabileceğini bildiren açıklamada,  verilecek gelir kaybı ve kira destekleri için başvuruların devam ettiği bildirildi.

Yapılan açıklamada; esnaflara 3 ay süreyle ayda 750 TL kira desteği, 1000 TL gelir kaybı desteği verileceği, kira ve gelir kaybı hibe desteği başvurusunun e-Devlet üzerinden yapılacağı, kira desteği onaylarının Ticaret İl Müdürlüklerince verilmekte olduğu ve destek başvurularının ise, 31 Mart 2021 Çarşamba günü saat 23:59'a kadar devam edeceği kaydedildi.

Kira desteği şartları ise şöyle ;

1. İş yeri kira olan esnafımız,

 e-devlet üzerinden giriş yaparak kira kontratını ve 2020 tarihli kira ödeme dekontunu (bir tane dahi olsa yeterlidir) mutlaka sisteme yüklemelidir.

2. Kiracı Esnafımız kendine ait olan İban numarasını sisteme doğru girmelidir.

3. Kira kontratında yazılı olan adres bilgileri tam ve doğru olmalıdır.

4. Kira desteğinin onayları sistem üzerinden Ticaret İl Müdürlüğümüzce verilecektir.

5. Giriş yapamayan esnafımıza belgelerini ve e-devlet şifrelerini getirmeleri halinde Müdürlüğümüz personelince yardımcı olunacaktır. Ayrıca, üyesi olduğu Esnaf Sanatlar Odaları da yardım edeceklerdir.

 

6. Başvuru süreci müteakiben yapılacak değerlendirme sonrasında hak sahiplerine yapılacak ödemeler başvuru esnasında verilen banka iban numaralarına otomatik aktarılacaktır.

7. Başvuruya ilişkin tüm süreçler, turkiye.gov.tr

adresi üzerinden e-Devlet Kapısı aracılığı ile yürütülecektir.

8. Ticaret İl Müdürlüğümüzden bilgi ve yardım alınabilmektedir.

Bu haber toplam 121 defa okunmuştur
Anahtar Kelimeler : KİRA, ve, GELİR, KAYBI, HİBE, DESTEĞİ, İÇİN, BAŞVURU, YAPIN...

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler