30 Nisan 2021 Cuma Saat: 18:20

ANNE BABAMIZDAN KALANLARLA...

Yaptığımız haber sonrası öksüz ve yetim kalmış çocuklara yardım eden kişilerin yardımlarını ulaştırmak için İkizce bağlı Yandaş Mahallesindeki evlerini ziyaret ettik.
ANNE BABAMIZDAN KALANLARLA...
Asacom

Yaptığımız haber sonrası öksüz ve yetim kalmış çocuklara yardım eden kişilerin yardımlarını ulaştırmak için İkizce bağlı Yandaş Mahallesindeki evlerini ziyaret ettik.

Ünye’de 4 ay önce babaları Ahmet Uysal’ı kalp krizinden kaybeden  3 hafta önce de anneleri Kadriye Uysal’ı Corona Virüs hastalığından kaybeden 3 erkek kardeşe amcalarının eşi Zülfiye Uysal bakıyor.

Yaptığımız haber sonra telefonlarının susmadığını yetkili kişilerin kendilerini arayarak pandemi sonrası gelerek gerekli işlemlerin yapılacağı belirten yenge Zülfiye Uysal, “ sizinle röportaj yaptıktan sonra kaymakamlık ’tan olsun, Valilik’ten olsun, sosyal yardımlaşmadan arayanlar oldu. Sağ olsunlar bizlere baş çevirmediler. Pandemi sorası bizleri bekliyorlar. Hepsinden Allah razı olsun. Sosyal yardımlaşma, çocukların ihtiyaçlarını karşılanacağını, yardımcı olacaklarını söylediler” dedi.

ANNE BABAMIZDAN KALAN TELEFONLARLA DERS YAPIYORUZ

Küçük kardeş İsmail Uysal, “ benim evde yatacak bazam olsun yeter” dedi.

Abi Göksel Uysal, “ benim derslerim için tablet, yatmak için baza, derslerimi de annemden kalan telefon ile halletmeye çalışıyorum ”dedi.

Ortanca kardeş Göktuğ Uysal ise, “bana ders masası, tablet, lazım yatak lazım değil ben nerde olursa orada yatarım. Derslerimi de babamın telefonundan halletmeye çalışıyorum” dedi.

Bizde Moda  TV ailesi alarak haberimizi dikkate alan  Ordu Valiliği’ne, Ünye Kaymakamlığı’na, Ünye Aile ve Sosyal Yardımlaşma Kuruluşuna  ve destek veren tüm vatandaşlarımıza teşekkür ederiz…

 

Haber / Alev Yılmaz

Bu haber toplam 247 defa okunmuştur
Anahtar Kelimeler : ANNE, BABAMIZDAN, KALANLARLA...

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler