kk
SON DAKİKA HABERLER
27 Mayıs 2021 Perşembe Saat: 22:57

HER ZİRAAT ODASINA MARKET ŞART

Ünye Ziraat Odası karşısında bulunan Ziraat Odası Tarım Market hizmete açıldı. Ünye Ziraat Odası Başkanı Osman Sarıkahraman, amacın üreticilere kaliteli ve bütçesine göre alışveriş sağlamak olduğunu söyledi.
HER ZİRAAT ODASINA MARKET ŞART
Asacom

Ünye Ziraat Odası karşısında bulunan Ziraat Odası Tarım Market hizmete açıldı. Ünye Ziraat Odası Başkanı Osman Sarıkahraman, amacın üreticilere kaliteli ve bütçesine göre alışveriş sağlamak olduğunu söyledi.

Ünye Ziraat Odası karşısında bulunan odanın ek binasında  ziraat odası tarım market hizmete girdi. Gübre, yem, zirai ilaç ve birçok tarım araçlarının bulunduğu market üreticilere hizmet vermeye başladı. Ünye Ziraat Odası Başkanı Osman Sarıkahraman, tarım marketi hakkında ziraat odalarının bu tür marketlere sahip olması gerektiğini belirtti.

ÜRETİCİ ODAYA GÜVENİYOR

Ünye Ziraat Odası Başkanı Osman Sarıkahraman, marketin ziraat odasına bağlı olmasından dolayı üreticilerin güvenilir alışveriş yapma duygusu içerisinde tutulacağını ifade ederek, “ ziraat odalarında bir çiftçi kuruluşu aynı zamanda çiftçi sendikası olduğunu düşünürsek bu tür aktivitelerin olması gerektiğini düşünüyoruz. Marketin bizim bünyemizde oluşu üreticiye bir anlamda güven veriyor. Örneğin; sattığımız fideler ya da üreticiye ulaştırdığımız meyve fidanları ile ilgili üretici güven duyduğu için bize geliyor. Bizim odamızın olduğu yer yeni açtığımız marketin yeri çok işlek bir cadde de değil. Bazen öyle bir zaman oluyor ki alışverişte bunaldığımız günler oluyor. Bu odaya olan güveni gösteriyor aslında” dedi.

AMACIMIZ REKABET ETMEK DEĞİL

Ünye’de üreticiler için ihtiyacın giderildiğini vurgulayan Sarıkahraman amacın üreticilere kaliteli ve bütçesine göre alışveriş sağlaması gerektiğini kaydederek şunları söyledi.

“Üreticinin sesine kulak vererek Ünye de böyle bir marketin olması gerektiğine karar verdik. Amacımız Ünye de bu işi yapan tarımsal marketçilik yapan esnaf arkadaşlarımız ile rekabet etmek değil. Üretici aldığı ürünü hem kaliteli alacak, bütçesine göre alacak. Birazda bütçeye göre idareli olan alacak. Biz her türlü çiftçinin destekleneceği bir meslek kuruluşu olmuş olacağız” diye konuştu.

 

Bu haber toplam 123 defa okunmuştur
Anahtar Kelimeler : HER, ZİRAAT, ODASINA, MARKET, ŞART

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler