kk
SON DAKİKA HABERLER
10 Haziran 2021 Perşembe Saat: 19:02

ÜTSO İDDİALARI CEVAPLADI

Koronavirüs vaka sayılarının düşerek yeni normalleşme sürecine girdiğimiz dönemde ÜTSO, 2. Meslek Gurubu olan ağaç ve orman ürünleri, mobilyacılar, ahşap işi yapan üyeleri ile bir araya geldi.
ÜTSO İDDİALARI CEVAPLADI
Asacom

ÜTSO İDDİALARI CEVAPLADI

Koronavirüs vaka sayılarının düşerek yeni normalleşme sürecine girdiğimiz dönemde ÜTSO, 2. Meslek Gurubu olan ağaç ve orman ürünleri, mobilyacılar, ahşap işi yapan üyeleri ile bir araya geldi.

ÜNYE BÖLGESİNE 2. OSB KAZANDIRMAK İSTİYORUZ 

Toplantıdaki açıklamasında Ünye OSB’de her şeyin yolunda gittiğini vurgulayan Akar, “OSB’de alt yapı çalışmaları devam ediyor. 44 firmaya yer tahsisi yapıldı. Hatta şuanda iki tane firma inşaatına başlamak üzere. Ama yer talebi çok. Bu da gösteriyor ki biz yeni bir OSB çalışması başlatmalıyız. Biz artık ikincisinin peşindeyiz. Ünye bölgesine 2. OSB kazandırmak istiyoruz” dedi.

“BİZE GÖSTERİLEN TEPKİ YANLIŞ OLMUŞTUR”

Ünye Kaymakamı Ümit Hüseyin Güney’in, OSB’de yer tahsisi yapılanlardan Kalkındırma Derneği adına istenen para bağışı konusunda ‘üstü kapalı’ sitemde bulunmuştu.

Ünye Kalkındırma Derneği adına OSB’de yatırım yapacak iş insanlarından istenen para konusuna değinen Başkan Akar; şu açıklamayı yaptı:

“İş insanları bu konudan rahatsızlık duydular, Ünye Kalkındırma Derneği adına istenen rakamların yüksek oluşunu dile getirdiler. Konu ÜTSO’ya geldi. Durum bizi de rahatsız etti. Bu iş insanları bizim üyelerimiz, tepkilerine kayıtsız kalmazdık. Nitekim konuyu ilgili yerlere ilettik. Ama bunu yaptığımızdan dolayı bu sefer de biz tepki aldık. Ne yapsaydık, üyelerimizin sıkıntısına kulak mı kapatsaydık? Bize gösterilen tepki yanlış olmuştur.

Burada önemi olan şudur; İş insanlarımız Türkiye’nin en zor şartlarında bize inandılar, güvendiler. OSB için işin başında lazım olan parayı verdiler. Böylelikle kamulaştırma gibi çok önemli bir sorunu çözdük. Dediğim gibi asıl önemli olan budur. Şimdi bu fedakarlığı gösteren firmalara bazı ödenekler sunmamız hoş olmuyor, haksızlık oluyor. Bizde bunu dile getirdiğimiz için rahatsızlık oluşuyor. Allah bize burayı nasip ettiyse, üyelerimiz bizi bu göreve seçtiyse, bizde onların haklarını savunmazsak hak yemiş oluruz.” 

“AY BAŞINI KEYİFLE BEKLEYEN, AY SONU ÇEKİLEN SIKINTIYI BİLMEZ…”

“Biz görevimizin başındayız ve duruşumuzun arkasındayız” diyen Akar açıklamasında şöyle sonlandırdı;

“Memleketimizin bariz sorunu bu. Aybaşını keyifle bekleyenler, ay sonunda çekilen sıkıntıları bilmedikleri için onlara göre bazı şeyler çok kolay. Biz bu sorunları en iyi biz bildiğimiz için konuyu dile getirmek, seslendirmek zorundayız. Ama kamu personelleri bu sıkıntıları yaşamadığı için, aybaşındada ATM’lerde paraları hazır olduğundan bizi anlamaları kolay değil. Biz görevimizin başındayız duruşumuzun da arkasındayız.”

Toplantı, ağaç ve orman ürünleri, mobilyacılar, ahşap işi yapan üyelerin sorunlarının değerlendirilmesiyle sona erdi.

Bu haber toplam 125 defa okunmuştur
Anahtar Kelimeler : ÜTSO, İDDİALARI, CEVAPLADI

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler