kk
SON DAKİKA HABERLER
23 Haziran 2021 Çarşamba Saat: 18:02

Hasan Çalışkan güven tazeledi

Ünye Muhtarlar Derneği Olağan Genel Kurulu yapıldı. Genel Kurul’da yeniden Başkan seçilen Hasan Çalışkan güven tazeledi
Hasan Çalışkan güven tazeledi
Asacom

Ünye Ziraat Odası toplantı salonunda gerçekleştirilen kongre saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. Kongrenin Divan Başkanlığını Ünye Ziraat Odası Başkanı ve Osman Sarıkahraman yaptı.

Faaliyet raporu ve Gelir-Gider Bütçe Cetvelinin okunarak kabul edildiği genel kurul toplantısında, seçim açık usul olarak gerçekleşti.

56 Mahalle muhtarının hazır bulunduğu genel kurulda mevcut Başkan Hasan Çalışkan oy birliği ile güven tazeledi.

Covit 19 bir araya gelmemizi engelledi

Kongrede konuşan, Covid-19 dolayısıyla yaşamını yitiren Yenikent Mahalle Muhtarı Enver Altun’a rahmet, ailesine başsağlığı dileyerek sözlerine başlayan Ünye merkez Fevzi Çakmak Mahallesi Muhtarı-Muhtarlar Derneği Başkanı Hasan Çalışkan, “Değerli muhtarlarım içimizde yeni görev alan muhtarlarımız var. Beni tanıyan var tanımayanlar vardır. Ben 1999 yılında Fevzi Çakmak Mahallesine muhtar seçildim ve 5.dönem olarak görev yapmaktayım. Muhtarlar Derneği’nde uzun zamandır gerek yönetim kurulu üyeliğim gerek başkan yardımcılığı görevlerini üstlenen bir kardeşinizim. Malum pandemi dolayısıyla bir araya gelemedik. Herhangi bir faaliyet yapamadık, üstelik en sevdiklerimizi kaybettik, cenazelere gidemez olduk. Yenikent Mahalle Muhtarımız aynı zamanda dernek yönetim kurulu üyemiz olan Enver Altun’u geçtiğim yıl Ağustos ayında Covitten dolayı kaybetmenin üzüntüsünü yaşıyoruz. Muhtarımıza Allahtan rahmet diliyor kederli ailesine muhtarlarımız adına başsağlığı diliyoruz. İnşallah temennimiz bu virüsten bir an evvel kurtulur, birlikte, bir arada olacağımız günlere bir an önce kavuşuruz.” dedi.

Hiçbir muhtar diğerinden üstün değildir

Ünye Muhtarlar Derneği eski Başkanı Ahmet Ekici’nin, mahallesinde muhtar seçimini kaybettikten sonra görevden istifasının ardından geçici olarak Başkan seçildiğini belirten Çalışkan, “Değerli muhtarlarım bizler seçilen kişileriz. Benim özellikle vurgulamak istediğim hiçbir muhtar birbirinden üstün değildir. Herkesin eşit olduğunu düşünüyorum. Değerli muhtar arkadaşlarım dernek başkanımız Ahmet Ekici mahallesinde muhtar seçilemediğinden mevcut yönetim kurulu toplanarak göreve devam etmesi noktasında karar aldı. Bir müddet sonra derneğimize gelerek 16 Nisan 2020 tarihinde istifa dilekçesini vererek başkanlık görevinden ayrıldı. Aynı tarihte yönetim kurulu toplanarak seçime kadar Geçici Başkan olarak bana görev verildi. O arkadaşlarıma da ayrıca teşekkür ediyorum. Pandemi dolayısıyla dernek seçimlerinin 01 Haziran 2021 tarihinde gerçekleştiremedik. Kongrelerin yapılması serbest olunca 23 Haziran 2021 Çarşamba günü (bugün) yapılmasına karar aldık ve hayırlısıyla bugün seçimimizi gerçekleştiriyoruz.” diye konuştu.

Birbirimizin yanında olacağız

Olağan kongreye katılan tüm muhtarlara teşekkür eden Çalışkan konuşmasında şunları kaydetti, “Huzurunuzda hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Değerli arkadaşlarım mümkün olduğu kadar sizleri telefonla arayarak, desteğinizi isteyerek, sizlerden güç alarak dernek başkanlığına aday oldum. Seçildikten sonra derneğimizi en iyi şekilde temsil edeceğime hiç kuşkunuz olmasın. Ayrıca bu konuda yanımızda olacağınızdan da hiç kuşkum yok.”

Muhtarlar kurumlarda muhatap bulamamaktan şikayetçi

Mahalle muhtarları kongredeki konuşmalarında, Büyükşehir Belediyesi ve bazı resmi kurumlarda muhatap bulamadıklarını, Büyükşehir Belediyesi’nin Daire Başkanlarına ulaşamadıklarını ifade ederek, bu konuyla Derneğin ilgilenmesini ve dernek olarak OBB Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler ile görüşme yaparak bu sorunun giderilmesini istedi.

Muhtarlar Derneği Yeni Yönetim Kurulu

Muhtarlar Derneği Başkanlığı’na seçilen Hasan Çalışkan’ın yönetimi şu isimlerden oluşuyor, “Nuri Güney, İbrahim Bulat, Arslan Türk, Yaşar Kolcu, İlyas Erat, Hasan Yüksel, Şenel Karakullukcu, Hüseyin Özmen, Sabri Ocak, Naci Erdurak.”

Bu haber toplam 189 defa okunmuştur
Anahtar Kelimeler : Hasan, Çalışkan, güven, tazeledi

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler