kk
SON DAKİKA HABERLER
16 Temmuz 2021 Cuma Saat: 11:27

BİR DEĞİL, İKİ DEĞİL TAM 45 KEDİ

Ünye’nin Çamurlu Mahallesi İskender sokakta küçük yaştan beri kedilere bakan Berrin Kalaycı, 45 tane sokak kedisine evinde bakıyor.
BİR DEĞİL,  İKİ DEĞİL TAM 45 KEDİ
Asacom

Ünye'de sokak kedilerine evini açan Berrin Kalaycı, yazın dışarıda beslediği kedileri kışın evine alıyor. Küçük yaşta başlayan hayvan sevgisinin büyüdükçe artması sonucu sokakta bulduğu bir kediyi beslerken birini daha kurtarayım derken, şimdi ise 45 kediye birden bakıyor. Zaman zaman hayvanseverlerin gönderdiği kedi mamalarıyla, zaman zaman ise kendi imkanlarıyla hayvanları besleyen berrin hanım ise, sadece kedilere bakmakta zorlandığını kedilere bakılması için bir barınak ya da yuva istiyor.

BEN BÜYÜDÜKÇE BU AŞK BİRAZ FAZLA BÜYÜDÜ

Küçüklükte başlayan hayvan sevgisi büyüdükçe daha da artması sonucu baktığı kedilere yetişemeyen zorluk çektiğini belirten Berrin Kalaycı, “Ben küçüklüğümden beri kedi köpek besleniyor. Tabi ben büyüdükçe bu aşk biraz fazla büyüdü. Bu benim hayvanlar olan düşkünlüğünü bilen insanlarda ne yazık ki kendi bakamadıkları kedi,köpekleri yeri geldiğinde kapıma bıraktılar.ben de onları atamadığım için sahiplenmek zorunda kaldım ama maddi, bedeni ve manevi her türlü yorulmaya başladım. Şu an evde  45 tane kedi var. Bir mama epey bir pahalandı Şuan hepsi yavru olduğu için aşıların yapılması gerekiyor,parazit haplarının içilmesi gerekiyor ama maddi olarak yetemiyorum. Tek tek ölümler başladı. Bende nu konuda bana destek olunması gerektiğini düşünüyorum.” dedi.

YETKİLİLERDEN DESTEK BEKLİYORUZ

Yetkililere seslenen Berrin Kalaycı şöyle konuştu; “Samsun kedi kasabasının daha güvenli olduğunu düşünüyorum ama orası sadece Samsun’daki kedilerin alındığını biliyorum. Eğer böyle bir şey olursa, benim annem alzaymır hastası. Anneme koşturuyorum onlara koşturuyorum her gün değilse de rutin haftada 2-3 kere veterinere koşturmak zorunda kalıyorum. Kendime ait iş yerim var olaylı ilgilenemiyorum. Yoğun bir koşturmaca içerisinde oldum. Çünkü bunun hepsi birer Can. ben kedi ya da köpek olarak bakmıyorum, Can diyorum Allah'ın bize emaneti diyorum. ufacık bir yavruyu kurtarmak için günlerce başında beklediğim oluyor. Ama bu sevgi artık beni de aşmaya başladı. Yetkililer bana bu konuda destek olabilirlerse çok sevinirim” dedi.

HAYVANLARI SEVDİĞİMİ BİLENLER BİR ŞEKİLDE…

 “Şu an 45 tane kedim irili ufaklı, 3 tane de köpeğim var,onları sokaktan kurtardım. Benim hayvanları sevdiğimi bilenler bir şekilde evinin etrafına bahçemin içine değilse bile evimin etrafına o canları bırakıyorlar, bir şekilde sahipleneceğim ya da ilgileneceğimi bildikleri için ama bir yere kadar ben de bir tek başına kaldırabiliyorum bu işi. İnşallah benim sesimi duyan olur bu canlara sahip çıkanlar olur Ben sahiplenilmesi içinde birçok yere haber gönderdim ama ne yazık ki insanlar cins kediyi parayla almayı daha çok tercih ediyorlar daha çok masraf etmeyi tercih ediyorlar. Halbuki sokaktan bir can kurtarmış olsalar bence çok daha büyük sevaba girerler. Bende bir tane iki tane kurtarayım derken 45 tane oldular” dedi.

Bu haber toplam 132 defa okunmuştur
Anahtar Kelimeler : BİR, DEĞİL, İKİ, TAM, 45, KEDİ

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler