kk
SON DAKİKA HABERLER
17 Temmuz 2021 Cumartesi Saat: 15:14

KÖYLÜ PAZARINA HAL ÜRÜNÜ GİRMESİN

Ünye’de Çarşamba günleri kurulan ve bölgemizdeki köylerden getirilen yerli ve doğal ürünlerin yer aldığı geleneksel köylü pazarında satış yapan üreticiler, hal ürünü satan satıcılardan rahatsız olduklarını dile getirdiler.
KÖYLÜ PAZARINA HAL ÜRÜNÜ GİRMESİN
Asacom

Ünye ve Çevre Köyleri Doğal Üretici Pazarı Derneği olağan birinci genel kurulu seçimi Ünye Ziraat Odası Başkanı Osman Sarıkahraman başkanlığında gerçekleştirildi. Yapılan toplantıda mevcut başkan Ayşe Aldemir tekrar başkan seçilerek güven tazeledi.


Ünye’de Çarşamba günleri kurulan ve bölgemizdeki köylerden getirilen yerli ve doğal ürünlerin yer aldığı geleneksel köylü pazarında satış yapan üreticiler, hal ürünü satan satıcılardan rahatsız olduklarını dile getirdiler.


Köylü pazarında organik ürününün satılması gerektiğini, fırsatçıların ise köylü üreticisinin kendi mallarını satmalarını engellediklerini söylediler.


HAL ÜRÜNÜ LÜTFEN  BURAYA GİRMESİN

Konuyla ilgili açıklama yapan Ünye Ziraat Odası Başkanı Osman Sarıkahraman, “buradaki hedef Ünye ve çevre köylerinde  üretilen gerek meyve, sebze, hayvansal ürünlerin öz malın orada Pazar yerinde pazarlanmasını istiyoruz. Hal ürünü lütfen  buraya girmesin. Fabrikasyon yumurta, yağ vs. bu pazara girmesin. Genel idareden istediğimiz budur ki bize. Bu dernek yönetimine bu derneği oluşturan üyelerine yardımcı olmalarını  istiyoruz. Dolayısıyla Ünye’nin değeri kıymeti ortaya çıksın istiyoruz. Ünye’nin çevre köylerinde yenilebilir ot çeşidi 2 binin üzerinde. Bu dünyanın her yerinde oluşabilecek bir çeşit değil. Böyle bir zenginlik başka bir yörede yoktur.  O açıdan hem yerel dinamizmi öne çıkarmak hem ürettiğimiz ürünlerin değerini öne çıkarmak, ev ekonomisinde hep birlikte katkı sağlamak” dedi.


KARCILARI PAZARIMIZDA İSTEMİYORUZ

Ünye ve Çevre Köyleri Doğal Üretici Pazarı Derneği(ÜNKÖYDER)  Başkanı Ayşe Aldemir, “bizim köylü pazarından istediğimiz tek şey; köylünün ürettiği malını kendisinin üreticiye satmasını istiyorum. Karcıların pazara girmesini istemiyoruz. Dışarıdan mal gelmesin istiyoruz. Dernek olarak bunu her ne kadar önlemeye çalışıyorsak da yine de önüne geçemiyoruz. Bu konuda bize belediye başkanı ve kaymakamımızın bizlere yardımcı olmasını istiyoruz. Oraya bir denetleyici gelmesini istiyoruz. Dışarıdan hal malı gelmesin, karcı orada olmasın. Tek istediğimiz üreten köylü tüketiciye ürününü satsın” diye konuştu.

Bu haber toplam 146 defa okunmuştur
Anahtar Kelimeler : KÖYLÜ, PAZARINA, HAL, ÜRÜNÜ, GİRMESİN

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler