kk
SON DAKİKA HABERLER
31 Ağustos 2021 Salı Saat: 10:56

TÜM BİRİKİMİNİ DOLANDIRICILARA KAPTIRDI

Ardahan’da yaşayan ve geçimini inşaatlarda çalışarak sağlayan inşaat işçisi İzzet Yıldırım tüm birikimini dolandırıcılara kaptırdı.
TÜM BİRİKİMİNİ DOLANDIRICILARA KAPTIRDI
Asacom

Ardahan’da yaşayan ve geçimini inşaatlarda çalışarak sağlayan inşaat işçisi İzzet Yıldırım tüm birikimini dolandırıcılara kaptırdı. Yıldırım’ı, telefonla arayarak banka görevlisi olarak tanıtan dolandırıcılar, kendisi adına 20 bin kredi çıktığını söyledi. Kredi tutarını az bulan Yıldırım, kendisinin 50 bin liraya ihtiyacı olduğu söylemesiyle dolandırıcılar banka müdürüyle görüştükten sonra kendilerine tekrar dönüş yapılacağını belirtip görüşmeyi sonlandırdılar.

Bir gün sonra Yıldırım’ı tekrar arayan dolandırıcılar, 45 dk. boyunca konuşarak Yıldırım’ın hesap bilgilerine erişip tüm birikimi olan 21 bin 320 lirayı hesaplarına geçirdi.

Yıllardır inşaatlarda çalışıp biriktirdiği parayı 45 dakika içerisinde dolandırıcılara kaptırdığını belirten Yıldırım, başına gelenleri şöyle anlattı:

"Bankadan arayarak adıma 20 bin liralık kredi çıktığını söylediler. Bu kredi tutarının işimi görmeyeceğini ve bu yüzden istemediğimi söyledim. Karşı taraf, 'Size ne kadar lazım?' diye sordu. Ben de 50 bin liranın işimi göreceğini söyledim. Benimle konuşan kişi de banka genel müdürüyle görüşüp bana döneceğini söyledi. Ertesi gün sabah erkenden bana döndüler ve kredimin onaylandığını söyleyerek beni telefonda 45 dakika oyaladılar. Bankadaki 21 bin 320 liramı aldılar. Bütün varım yoğum o kadardı. Alın teriyle kazandığım paramdı. Sabahlara kadar inşaatlarda çalışıp bu parayı biriktirdim. Kimseyi dolandırmadım. Bütün varımı yoğumu 45 dakika içerisinde yok ettiler. Devlet büyüklerimizden bu dolandırıcıların bir an önce yakalanmasını istiyorum. Ben dolandırıldım, başkaları dolandırılmasın."

Olayla ilgili soruşturma sürüyor.

Bu haber toplam 112 defa okunmuştur
Anahtar Kelimeler : TÜM, BİRİKİMİNİ, DOLANDIRICILARA, KAPTIRDI

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler