kk
SON DAKİKA HABERLER
1 Eylül 2021 Çarşamba Saat: 17:48

KUVEYT'Lİ TURİZMCİLER ÜNYE'DE

Ünye Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı İrfan Akar , Ersal Turizm Sahibi Abdulgani Ersal, Kuveyt Seyahat Acente Sahibi Dr. Abdullah Mozaffer ve Ünyeli Turizmci Mustafa Kılıç’ı Ünye Ticaret ve Sanayi Odası’nda ağırladı.
KUVEYT'Lİ TURİZMCİLER ÜNYE'DE
Asacom

Ünye Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı İrfan Akar , Ersal Turizm Sahibi Abdulgani Ersal, Kuveyt Seyahat Acente Sahibi Dr. Abdullah Mozaffer ve Ünyeli Turizmci Mustafa Kılıç’ı Ünye Ticaret ve Sanayi Odası’nda ağırladı.

Ünye Ticaret ve Sanayi Odası (ÜTSO)’nın ,T.C. Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı (DOKA) ’dan aldığı destekle hayata geçen 100 bin liralık Ünye- Ordu FAM TRIP Projesi kapsamında 40 tur operatörünün 2021 yılı ekim ayında Ünye’de ağırlanmasının ardından; proje kapsamında bölgeyi keşfeden acenteler turlar düzenlemeye başladı.


 “YATAK SAYILARINDA SIKINTILARIMIZ VAR”

Ünye Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı İrfan Akar, turizm sezonunda Ordu ’yu ve Ünye’yi tercih eden turizm acentelerine teşekkür ederek, “Ordu’ya Kuveyt’ten gelen 3 tur acentesi, şu ana kadar Ünye’de 150 geceleme satışında bulundular. 3 -4 gün burada konakladılar. Yaklaşık 10 tane daha turları var. Bölgemizi Ünye’yi tercih ettikleri için çok teşekkür ederiz. Tüm Tur acentelerine sesleniyoruz; turizmde Ünye’mizi ve bölgemizi iyi değerlendirin, turistik güzel yerlerimiz var. İlçe turizmini ileri taşımak için yatırımcılara çağrı yaparak, “Yerel ürünleri ön plana çıkartmalıyız. Yatak sayılarında sıkıntılarımız var, yatak sayısını arttırmalıyız. Buradan yatırımcılara seslenelim Ünye bölgesini iyi düşünsünler. İyi yatırım yapılacak kırsalda ve deniz kenarında yatırım yerleri var. Buralar iyi değerlendirilmeli” diye belirtti.


“TURİZMCİNİN ARAYIP BULAMADIĞI YERLER VAR”

Ersal Turizm Sahibi Abdulgani Ersal, , “Gelme sevdamız Türkiye sevdası, Ünye’yi tanıtmak. Programı Ünyeli Turizmci Mustafa Kılıç arkadaşımız hazırladı, 40 tane acente olarak geldik. Güzel, bakir bir bölge, turizmcinin arayıp da bulamadığı yerler var. Özellikle Orta Doğu Körfez Ülkelerinin arayıp da bulamadığı bölgeler.


“TANITIM VE ALTYAPI ZAYIF”

Tanıtımlar maalesef ki  zayıf, altyapı da zayıf, bazı altyapıların yapılması lazım. Bir ay önce Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Gülerle sohbet edildi. En başta bir alışveriş merkezi yapılmalı. Çünkü burada otelde tutamıyoruz turistleri, muhakkak alışveriş yapması lazım. Alışveriş yapabilmesi için de Samsun’u tercih ediyoruz. Çünkü burada fazla alışveriş yapabilecekleri yer yok.” Dedi.


“DİL PROBLEMİ VAR ”

Kuveyt Seyahat Acente sahibi Dr. Abdullah Mozaffer ise şunları söyledi:

“İlçeniz gayet güzel, insanlarda sevecen ve samimiler, yardımseverler ve cömertler. Her şey güzel. Ufak bir sorun var. O da dil problemi. Anlaşma konusunda sıkıntı yaşıyoruz. En azından turistlik tesislerde dilimizi bilen, bizi anlayan, bizimle irtibatta olabilecek birileri olursa İngilizce veya Arapça çok daha iyi olacağını düşünüyorum. Grup ile geldik, ziyaret ettik ama bu daha sonra münferit turlara dönebilir. İlerisi için daha iyi olacağını düşünüyorum.” dedi.

Ünyeli Turizmci Mustafa Kılıç, Ünye'de ki turizm hareketliliğinden  mutlu olduğunu belirtti.

 

 

Bu haber toplam 96 defa okunmuştur
Anahtar Kelimeler : KUVEYT'Lİ, TURİZMCİLER, ÜNYE'DE

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler