kk
SON DAKİKA HABERLER
18 Eylül 2021 Cumartesi Saat: 12:07

ÜNYE SİVİL TOPLUM PLATFORMU 19 EYLÜL GAZİLER GÜNÜ MESAJI

Ünye Sivil Toplum Platformu l.Dönem Sözcüsü Adnan SOBİ, 19 Eylül Gaziler Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.
ÜNYE SİVİL TOPLUM PLATFORMU 19 EYLÜL GAZİLER GÜNÜ MESAJI
Asacom

Ünye Sivil Toplum Platformu l.Dönem Sözcüsü Adnan SOBİ, 19 Eylül Gaziler Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Mesajında;

Şanlı tarihi boyunca, tüm zorluklara karşı hür yaşamayı, bağımsızlık ve istiklalini canı pahasına korumayı ilke edinen aziz milletimiz, bu uğurda şehit ve gazi olmayı büyük bir onur ve gurur kaynağı saymış, bu fedakârlığın karşılığında girdiği her mücadeleden zaferle çıkmıştır.

Kahraman gazilerimize devletimizin verdiği önemin ifadesi olarak, Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından 19 Eylül 1921’de Mustafa Kemal Atatürk’e “Gazi” unvanının verildiği günün yıl dönümünü “Gaziler Günü” olarak kutlamaktayız.

Ülkemizin her karış toprağında, vatanını bayrağını ve kutsal değerlerini korumak ve savunmak için en güç koşullar altında canlarını ortaya koymaktan çekinmeyen gazilerimiz, milletimizin medarı iftiharı, vatanseverliğin ve kahramanlığın yaşayan abideleridir.

Gazilerimiz ve aziz şehitlerimizin yakınlarının milletimize tevdi edilmiş en kıymetli emanetler olduğu inancıyla, Ünye Sivil Toplum Platformu olarak dün olduğu gibi, bugünde, yarında tüm kalbimizle yanlarında olduğumuzu belirtiriz.

Milletimizin bekası, şehitlik ve gazilik ruhu kazanmış bir kalbe sahip olan nesiller yetiştirmekle mümkündür. Bunun için geleceğimizin teminatı olan gençlerimize, Malazgirt’te, Miryokefalon’da, Çanakkale'de, Sakarya'da, Dumlupınar'da, Güneydoğu Anadolu bölgemiz başta olmak üzere 30 yılı aşkın bir süredir terör örgütlerine karşı ve 15 Temmuz hain darbe girişiminde de tüm Türkiye’de verilen mücadeleyi iyi anlatmalı, bu aziz vatan uğrunda gösterilen fedakârlığı öğretmeliyiz.

Bu duygu ve düşüncelerle; Cumhuriyetimin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere, vatanımız için canlarını hiç düşünmeden feda eden aziz şehitlerimizi ve ebediyete intikal etmiş kahraman gazilerimizi rahmet ve şükranla anıyor, hayatta olan gazilik mertebesi ile şereflenmiş gazilerimize de sağlıklı, uzun ömürler dileriz. “ dedi

                  

Bu haber toplam 61 defa okunmuştur
Anahtar Kelimeler : ÜNYE, SİVİL, TOPLUM, PLATFORMU, 19, EYLÜL, GAZİLER, GÜNÜ, MESAJI

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler