kk
SON DAKİKA HABERLER
8 Ekim 2021 Cuma Saat: 09:58

GÜZELYALI’YI KURTLAR BASTI, HAYVANLAR TELEF OLDU

Ünye’nin Güzelyalı mahalle sakinleri Ordu Milli Parklar Genel Müdürlüğü'nün doğaya saldıkları kurtları bahçede otlamakta olan hayvanlara saldırarak iki haftada 10 büyükbaş 3 küçükbaş hayvanın kurtlar tarafından telef olduğu
GÜZELYALI’YI KURTLAR BASTI, HAYVANLAR TELEF OLDU

Ünye’nin Güzelyalı mahalle sakinleri yaban kurtlarından rahatsız. Mahalle sakinlerinin iddiasına göre Ordu Milli Parklar Genel Müdürlüğü'nün doğaya saldıkları kurtlar aç kaldıkça mahalleye inerek bahçede otlamakta olan hayvanlara saldırarak telef ettiklerini iki haftada on büyükbaş üç küçükbaş hayvanın kurtlar yüzünden telef olduğunu iddia ettiler.

-BENİM BİR TANE HAYVANIM TELEF OLDU

Büyükbaş hayvanı telef olan mahalle sakini Osman Şen, “mahallemizde şuana kadar bazı yabani hayvanların kurt saldırısı ve diğer başı boş köpeklerinde bu olaya dahil olduğu olayları yaşadık. Benim bir tane hayvanımı parçaladılar. Komşularımda bu olaya şahittir. Diğer komşularımın da zararlar var. Bunun yetkililerin duyup bizim bu sorunumuza bir çözüm bulmaları gerekiyor. Hem doğanın hem hayvanlarımızın korunması buradaki olayların düzen almasını talep ediyoruz. Benim bir tane hayvanım telef oldu. Kimse bir hayvanını kimseye vermez. Biz buradan zararımızın karşılanmasını talep ediyoruz” dedi.

-BU TELEF KURTLAR TARAFINDAN YAPILDI

Güzelyalı mahallesi muhtar azası Mehmet Demir, “ temmuz ayından bu yana 9 tane büyük baş hayvanımız  ve 3 tane küçük baş hayvan olmak üzere yırtıcı hayvanlar tarafından büyük ihtimal ile kurt tarafından hatta 6 tane kurt görüldü bizim mahallemizde. Bu telef kurtlar tarafından yapıldı. Biz kendimize bir çare ağrıyoruz. Devlet büyüklerimizin bu olaya bir el atmalarını istiyoruz. Yetkililerden maddi hasarımızın karşılanmasını istiyoruz” dedi.

-SADECE DERİSİ VE KEMİKLERİ KALMIŞ

Mahalle sakini İdris Gümüş, “benim 11 aylık danam çevrilmiş bahçenin içinde yenilmiş halde bulduk. Gözdesi yenilmiş başı kalmış bir şekilde bulduk. Sadece derisi ve kemikleri kalmış.” Dedi.

-DOMUZ YAVRULARINI YEMESİ İÇİN KURTLARIN SALINDIĞINI DUYDUK

Güzelyalı mahallesi muhtar azası Mehmet Demir, “Gölcüğez mahallesinde bir eşeğin telef olduğunu duyduk ama kumru tarafında 2 tane büyükbaş hayvanın kurtlar tarafından yenildiğini biliyoruz yani. Kurtların nerden geldiğine dair biz bir duyum aldık milli parklar genel müdürlüğü buraya domuz yavrularını yemesi için kurtların salındığını duyduk. Ben 56 yaşındayım bu zamana kadar böyle bir olaya şahit olmamıştık” diye konuştu.

Bu haber toplam 657 defa okunmuştur
Anahtar Kelimeler : GÜZELYALI’YI, KURTLAR, BASTI, HAYVANLAR, TELEF, OLDU

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler