kk
SON DAKİKA HABERLER
15 Kasım 2021 Pazartesi Saat: 12:08

JENERATÖRLE BİR İLKİ BAŞARIYORLAR

Yaklaşık 2 yıldır Çamaş kanyonu üzerine turistlik tesis yapımına başlandığı günden beri tesisin yanı başından geçen yüksek gerilim hattından tesise elektrik bağlanmadığını dile getiren Günay, “Jeneratör İçin Aylık 12 Bin L
JENERATÖRLE BİR İLKİ BAŞARIYORLAR
Asacom

Ordu’da doğa turizmine yatırımlar devam ediyor. Çamaş Kanyonu’na turistik tesis yapılıyor. Bölgede işletmecilik yapan Cengiz Günay, Kırsal Kalkınma destekli projesiyle 300 kişilik restoran ve 24 yatak kapasiteli bungalov evler yapılıyor.
Ordu turizminin önemli merkezlerinden olan Çamaş Kanyonu’nda en büyük eksikliklerden bir tanesi sosyal tesisin olmamasıydı.
Çamaş Kanyon Turistlik Tesisleri İşletmecisi Cengiz Günay,tüm uğraşlarına rağmen tesise  bir türlü elektrik bağlatamayarak jeneratörle bir ilki başarmaya çalışıyor.

Yaklaşık 2 yıldır Çamaş kanyonu üzerine turistlik tesis yapımına başlandığı günden beri tesisin yanı başından geçen yüksek gerilim hattından tesise elektrik bağlanmadığını dile getiren Günay,  “Jeneratör İçin Aylık 12 Bin Lira Mazot Parası Veriyorum” dedi.

DÜNYA DA BİR İLKİ BAŞARIYORUZ

Dünya da bir ilki  başardıklarını ifade eden Çamaş Kanyon Turistlik Tesisleri İşletmecisi Cengiz Günay, dertlerini bütün yetkililere anlattıklarını haberim yoktu diyen bir yetkili kişiler %100 yalan söylüyordur diyerek tepki gösterdi.

İşletme Sahibi Cengiz Günay, “Bir buçuk, iki yıldır bu tesise elektrik almaya uğraşıyoruz. Türkiye'de bu problemimizden haberi olmayan hiç kimse yok. Şayet benim haberim yoktu diyen bir yetkili varsa %100 yalan söylüyordur. Bu kadar eminim. Biz vilayetteki idari ve Mülki amirlere, ilçemizdeki idari ve Mülki amirleri ve hatta kanaat önderlerine, siyasi önderlerimize ilimizin milletvekillerine buranın sorunlu anlattık. Elektrik probleminiz var. Tel tepemizden geçiyor, bu 38 binlik hat, tesise tam 4 metre. yapacakları şey 4 metre beriye bir tane direk koyup bize trafo aldık. Trafoyu tepesine yerleştirip sahaya elektrik vermek. Aylık 12 bin lira mazot parası veriyorum jeneratör için.  Dünya da bir ilki beceriyoruz, başarıyoruz jeneratörle turistik tesis yapan insanlar olarak. yani böyle bir şey daha önce yapıldı mı bilmiyorum ama biz buraya yapıyoruz gelsinler baksınlar. Buradaki her karış yer jeneratörle dizel ile de yapıldı. Kesinlikle bu işte ihmal var art niyet var. Burada iyi niyet yok. Bunun bir açıklaması olamaz. Trafo alın dediler aldık. Trafoyu aldığımız gibi orada çürüyor trafo. Yarın sabah gelsinler buraya giren yeni Ben kazacağım direğimizi diksinler trafoyu da koysunlar üstüne trafoyu onlara hediye ediyoruz, elektriğimizi versinler başka hiçbir şey istemiyoruz. Çünkü biz burayı 12. Ayın sonunda birinci etabı açacağız. Buzdolaplarımız, klimalarımız, Restoran bölümümüz ne ile çalışacak jeneratör ile mi?” dedi.

BİZE GÜLEREK GİTTİLER

Çamaş Kanyon Turistlik Tesisleri İşletmecisi Cengiz Günay, kanyonu gezmeye gelen turistlerin bu olaya gülerek “bizim oralarda yok böyle” diyerek gülünç durumda kaldıklarını belirterek söyle devam etti.“Bunu Ordu 'ya reva görenler, Tamam biz yanarız öyle yaparız. Âmâ Ordu halkının da vicdanına havale ediyorum bu insanları bu Yetkilerin tümünü. Biz en başında burayı girerken turizm şirketleri ile yapmış olduğunuz istişareler neticesinde Bu tesisin Çamaş’ın bir markası olacağına karar vererek başladık. Ona göre Dizayn ettik çevreyi. Zerre kadar doğal yapıyı bozmadan gayret ederek Hatta bölgenin toprağını bölgenin taşını kullanarak yapıyoruz zerre kadar buraya dışarıdan çivi getirmeden. Bu kadar hassas davranıyoruz. Burası kesinlikle huzurun, güvenin, Mutluluğun, neşenin merkezi olacak diye yapıyoruz. Dünyanın diğer ucundaki insan buraya bunun için gelecekti hayalimiz bu idi.Ama geçen ay gelen yabancı turist kafilesi burayı gezmeye geldiler ve bu duruma güldüler. Bu dediler Afrika'da yok. Kabile devletlerinde bu yok dediler, böyle bir şey yok ve bize gülerek gittiler. ama bizim siyasetçilerimiz de sorsanız, Türkiye'nin en başarılı siyasetçileri Ordu lularmış Hadi oradan diyorum ben onlara. Var mı ordu da böyle jeneratörle turistlik tesis yapan adamınız. Biz memleket sevdalısıyız gönlümüzü koyduk, varımızı yoğumuzu koyduk Bu işin içine 10 metre teli bizden esirgiyorlar” diye konuştu.

HABER: ALEV YILMAZ

Bu haber toplam 543 defa okunmuştur
Anahtar Kelimeler : JENERATÖRLE, BİR, İLKİ, BAŞARIYORLAR

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler