kk
SON DAKİKA HABERLER
Sırbistan Nakliyat Rusya Nakliyat
12 Ocak 2022 Çarşamba Saat: 21:28

100. YILINDA 100 BİN FİDAN” PROJESİ

Altınordu Belediye Başkanı Aşkın Tören’in şehirdeki yeşil varlığını artırmak, gelecek nesillere daha sağlıklı, yaşanabilir çevre ve yaşanabilir şehir sunmak amacıyla başlattığı "İlimizin 100. Kuruluş yıldönümüne Özel
100. YILINDA 100 BİN FİDAN” PROJESİ

Başkan Aşkın Tören’in “kalkınırken korunan şehir” mottosuyla ortaya koyduğu çevreci, üretimi teşvik edici ve ürün çeşitliliğini artıran çevre ve üretici dostu uygulamalar vatandaşları tarafından yoğun ilgi ile karşılanıyor.

Altın ordu Belediyesinin Başkan Aşkın Tören öncülüğünde başlattığı ekolojiyi ekonomiyle buluşturan, çevreci, tarımsal üretimi teşvik edici ve istihdamı artırıcı aynı zamanda vatandaşların ekonomik kaynaklarını çeşitlendirmeyi amaçlayan yeşil kalkınma seferberliğinde ikinci etabında şehir merkezinde 20 bin narenciye fidanı toprakla buluşacak. 

Sosyal refahın sağlanması hedefiyle birçok tarımsal desteği uygulamaya koyan Altın ordu Belediyesi, aynı zamanda şehirde yeşil varlığının korunması ve çoğaltılması için de projelerini bir bir hayata geçiriyor.  

ÂTIL ALANLAR YEŞİL VARLIĞA DÖNÜŞTÜRÜLÜYOR

Şehirde her alanda çevreyi koruyup yeşili çoğaltırken tarımsal üretimin geliştirilmesi ve çeşitlendirilmesi noktasında üreticilere verdiği destekler ile Altınordu’da üretim seferberliğine katkı vermek amacıyla 70 kırsal mahallede toprakla buluşturulan 80 BİN CEVİZ FİDANI’ndan sonra şehir merkezinde yerini alacak 20 BİN NARENCİYE fidanı için ise dikim etkinliği düzenlendi. Şehrin çeşitli noktalarında bulunan kullanım dışı alanlara öncelik verilen dikim programı ile bu alanlar yeşillendirilerek çevreye, şehre ve tarımsal ekonomiye kazandırılıyor.

NARENCİYE BAHÇELERİ ALTINORDU’NUN GÜZELLİĞİNE GÜZELLİK KATACAK

Kentin 100. Yılında 20 bin narenciye fidanını şehir merkezinde toprakla buluşturmayı hedefleyen Altın ordu Belediyesi şehrin tarihi tarımsal kimliğini yeniden yaşatacak ve aile ekonomisine katkı verecek projenin narenciye fidanı dikimini Kumbaşı Mahallesinde başlattı. Kumbaşı Mahallesi şehit Üsteğmen Okan Melikoğlu caddesinde bulunan çocuk parkını çevreleyen arazide gerçekleştirilen fidan dikimi etkinliği ile ilk narenciyeler toprakla buluştu. Narenciye fidanı dikimi şehir merkezindeki âtıl araziler başta olmak üzere okul bahçeleri ve belirlenen alanlarda devam edecek.

ALTINORDU’MUZA YEŞİL KALKINMADA ALTIN ÇAĞINI YAŞATMAK İSTİYORUZ

“Öteden beri yapmaya gayret ettiğimiz şey, kalkınırken korunan şehir ilkesiyle çevre ile uyumlu bir metotla şehrimizi bir üretim üssüne çevirmek” diyen Başkan Tören ekolojiyle ekonomiyi buluşturan çevreyi koruyan aynı zamanda üretimi artıran uygulamalarımız devam edecek. Hayata geçirdiğimiz yeşil ve üretici dostu projelerimiz şehrimizin var olan yeşil kimliğine katkı verirken aynı zamanda vatandaşlarımıza da ekonomik katkı verecek. Altınordu’muza yeşil kalkınmada altın çağını yaşatmak istiyoruz. Kırsal mahallerimizde toprakla buluşturduğumuz 80 bin ceviz fidanından sonra şehir merkezimizde startını verdiğimiz 20 bin Narenciye fidanıyla da hem bir farklılık oluşturmak hem de pazar payı yüksek katma değerli yan ürünlerin üretilmesini teşvik ederek üreticilerin gelir düzeylerinin arttırılmasını hedefliyoruz.” dedi.

Altın ordu Belediyesi Tarımsal Hizmetler Müdürlüğünce düzenlenen etkinliğe Ordu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali Akdoğan, AK Parti İl ve İlçe Yöneticileri, MHP İl Başkanı Naci Şanlıtürk, Gençlik ve Spor İl Müdürü Mustafa Genç, Altın ordu Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Akyurt, Büyükşehir Belediyesi Tarım ve Hayvancılık Hizmetleri Daire Başkanı Ahmet Ultav, İlçe Milli Eğitim Müdürü Onur Bekyürek, İlçe Müftüsü Abdullah Söylemez, İlçe Jandarma Komutanı Umut Demiröz, belediye meclis üyeleri, Altın ordu Muhtarlar Derneği Başkanı Olgun Öztürk, Ordu Altın ordu Muhtarlar Dernek Başkanı Merve Karakaya, kurum kuruluş temsilcileri, muhtarlar ve vatandaşlar katıldı.

ÇEVRE VE YEŞİL DOSTU UYGULAMALARI İÇİN BAŞKAN TÖREN’E TEŞEKKÜR

Fidan dikim etkinliğine katılan protokol mensupları ve vatandaşlar çevre dostu uygulamaları için Altın ordu Belediye Başkanı Aşkın Tören’e teşekkürlerini ilettiler.

Bu haber toplam 43 defa okunmuştur
Anahtar Kelimeler : 100., YILINDA, 100, BİN, FİDAN”, PROJESİ

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler