SON DAKİKA HABERLER
Sırbistan Nakliyat Rusya Nakliyat
17 Ocak 2022 Pazartesi Saat: 22:07

ÜNYE İL OLABİLECEK Mİ?

Ünye Ticaret Ve Sanayi Odası (ÜTSO) Başkanı İrfan Akar’ın önderliğinde başlatılan, ilçemizin il olması için yapılan çalışmaların değerlendirileceği ortak akıl toplantısında Stk’lar ile bir araya gelerek toplantı gerçekleşti
ÜNYE İL OLABİLECEK Mİ?

Sancakbeyliğinden Vilayete, 82 Ünye’ nin il olması konusunda geçen toplantıda Ünye’deki tüm Oda, Borsa, STK temsilcileri ve başkanların katılımı ile ÜTSO toplantı salonunda gerçekleştirildi.

TÜİK’in açıkladığı il olmaya aday 25 ilçe arasında yer alan Ünye’nin geçmişten günümüze hakkı olan il hakkının verilmesi zamanının geldiğine işaret ettiler.

Ortak akıl toplantısında, Ünye’nin il olması için yürütülecek çalışmalara öncülük edecek bir komisyon kurulması kararı alınırken; Sivil Toplum Kuruluşlarının da destek verdiği il olmaya yönelik girişimler devam edeceğini söyledi.

ÜNYE İÇİN PROJE DESTEĞİ ŞART!

Ünye ve çevre ilçeleri seven herkesin projeye destek vermesi gerektiğini söyleyen Ünye Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı İrfan Akar, “Çevre illerden beni arıyorlar; ne zaman geleceksiniz ne zaman projeyi değerlendireceğiz, diye. Yurtdışından arkadaşlarımız arıyorlar, hatta yeni alacağı aracın plakasını da rezerve etmiş ‘82’ olarak.  Kısaca belirtmek gerekirse; kim seviyorsa Ünye’yi ve çevresini bu projeye destek vermeli diyorum” dedi.

“BU HAYAL HEP VARDI!”

Programda oturum başkanı Ünye Ziraat Odası Başkanı Osman Sarıkahraman önderliğinde Ünye’nin il olma hayalinin hep var. TÜİK’in açıkladığı veriler doğrultusunda Ünye’nin il olabilecek ilçeler arasında olması bizler için ayrı bir heyecan yarattı. Bizde Ünye’de faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşları ile bir araya gelerek bu konu hakkında istişareler yaptık” diye belirtti.

Yapılan toplantıda katılımcılara ve STK başkanlarına söz verilerek onların düşünceleri de alındı. Ortak fikirlerin alındığı toplantıda STK Başkanları il olma konusunda desteklerini verirken, konuşmaların ardından toplantı ÜTSO önünde toplu resim çekilmesiyle toplantı sona erdi.

HABER: TUĞÇE KAYMAK

Bu haber toplam 186 defa okunmuşturAnahtar Kelimeler : ÜNYE, İL, OLABİLECEK, Mİ?

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler