SON DAKİKA HABERLER
Sırbistan Nakliyat Rusya Nakliyat
21 Ocak 2022 Cuma Saat: 16:13

ÜNYE MODERN DOLMUŞA NE ZAMAN KAVUŞACAK?

Ordu Büyükşehir Belediyesi,Toplu Taşıma Sisteminin değişikliği üzerine sadece Altınordu’da olmasından rahatsız olan Ünye Şeyh Yunus Emre Yeşil Hat Kooperatif Başkanı Ömer Alparslan, Ünye’deki Yeşil Hat Dolmuşunun biran önce deği
ÜNYE MODERN DOLMUŞA NE ZAMAN KAVUŞACAK?

Ordu Büyükşehir Belediyesi, yıllar süren bir hayali gerçekleştirmişti.  Toplu Taşıma Sisteminin değişikliği üzerine sadece Altınordu’da olmasından rahatsız olan Ünye Şeyh Yunus Emre Yeşil Hat Kooperatif Başkanı Ömer Alparslan, Ünye’deki Yeşil Hat Dolmuşunun biran önce değişimini talep etti.

Başkan Alparslan ayrıca  Ünye TOKİ mevkiinde bulunan beş okulun çıkış saatlerinin aynı anda olmasından dolayı dolmuşlarda yaşanan yoğunluktan dolayı müşteri alamadıklarını, okulların çıkış saatlerine düzenleme getirilmesini dile getirdi.  

OKUL ÇIKIŞ SAATLERİ 15 DAKİKA ARAYLA OLSUN    

Ünye Şeyh Yunus Emre Yeşil Hat Kooperatif Başkanı Ömer Alparslan, “TOKİ tarafındaki okulların çıkış saatleri aynı zamana denk gelmesi üzerine bir yoğunluk karmaşası meydana geliyor. Araçlar sık çıkmasına rağmen okul çıkışlarında o kalabalık hem öğrenciyi hem bizi mağdur ediyor. Çünkü hava şartları nedeniyle öğrencilerimiz ve vatandaşlarımız dolmuşlarda sık sıkıya gelme durumu oluyor. Andemi nedeniyle biz bu sıkışıklığın zorluğunu ve öğrencilerinde beklemelerini istemiyoruz” dedi.

Alparslan, “Okulların aynı anda çıkışından dolayı sirkülasyon fazla oluyor. Bu nedenle okulların 15 dk. Arayla farklı çıkışlar olursa bu problemin geçici olarak ortadan kalkacağını düşünüyorum. Gerçek çözüm ise araçların değişimi ile olacaktır” diye söyledi.

BÜYÜKŞEHİRİN ÇALIŞMASI VAR AMA ŞU AN KAYDEDEĞER BİR ŞEY YOK!

Ömer Alparslan, “ Ordu Büyükşehir’in böyle bir çalışması var ancak pandemi nedeniyle bu işi bitiremedi.  Yakın bir zamanda araçlarımızın büyümesini temenni ediyoruz.  Daha modern, daha büyük, engelli rampalı, kart sistemine geçişi rahat olursa ortada sorunlar bir nebzede olsa kalkacaktır. Büyükşehir’e 5 yıldır dolmuşların değişimi hakkında güzel çalışmayı bir an önce tamamlanmasını istiyoruz” diye belirtti.

MAZOT FİYATI CEBİ YAKIYOR!

Mazota gelen zam, işçi yevmiyesi bizim geçinmemizi zorluyor.  Günlük 450- 500 arası mazot yakıyoruz.  200 lira şoföre yevmiye veriyoruz. Yemesi, içmesi harcamalarımız günü kurtarmıyor diyen Alparslan, “Çok sıkıntılı bir dönemden geçiyoruz.  Mazot fiyatları konusunda bir çalışma yapılmalı bu da büyükşehrin teşviki ve ÖTV KDV vs. fiyatlarının düşürülmesi ile olabilir. Aksi takdirde bunun altında çıkmamız zor olacaktır.

Yolcularımızı daha iyi taşıyabilmek için, daha kaliteli ve rahat olmasını sağlamak için araçlarımızın değişimini istiyoruz. Araçlarımız eski olduğu için sanayiden çıkamıyoruz buda Ünye’ye yakışmıyor” dedi.  

HABER: ALEV YILMAZ

Bu haber toplam 134 defa okunmuşturAnahtar Kelimeler : ÜNYE, MODERN, DOLMUŞA, NE, ZAMAN, KAVUŞACAK?

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler