SON DAKİKA HABERLER
Sırbistan Nakliyat Rusya Nakliyat
24 Ocak 2022 Pazartesi Saat: 17:54

Ünye’nin “Kar Savaşçıları” Göreve Hazır

Ünye’de etkili olan kar yağışı ile birlikte ulaşımda sıkıntıların yaşanmaması için Ünye Belediyesi Fen İşleri Müdürü tüm ekipleri ile sahada çalışmalarını sürdürüyor.
Ünye’nin “Kar Savaşçıları” Göreve Hazır

Ünye Belediyesi Fen İşleri Müdürü Orkun Oral, “ Metrolojiden aldığımız verilere göre kar yağışını bekliyorduk.  Bu nedenle hazırlıklarımızı tamamladık. Envanterimize kattığımız yeni araçlarla sahada daha iyi çalışmalar sürdürüyoruz. Bu yağışların metrolojiye göre 3- 4 gün daha süreceği düşünülüyor. Buna göre çalışmalarımız Büyükşehir ile beraber 50 iş makinası 120 personel ve takviyelerle çalışmalar devam ediyor” dedi.

“112 ÇAĞRISINA ANINDA MÜDAHALE EDİYORUZ”

Yüksek kesimlerde karla ilgili çalışmaların daha yoğun olduğunu söyleyen Müdür Orkun Oral, “Kar yağışın etkisiyle 112 ‘den gelen aramalara önceliğimiz hastalarımız olmak üzere tüm mahallelerimizde iş makinaları ve ekiplerimiz çalışmalarını 7/24 sürdürüyor. Hasta yakınları vs. ambulansla ilgili çalışmalar, Jandarma ve Temizlik İşleri Müdürlüğü ile beraber yardıma ihtiyacı olan tüm insanlara ve hayvanlara gereken önceliği sağlıyoruz” diye söyledi.

ANA ARTERLERDEKİ YOLLARIMIZ AÇIK!

Fen İşleri Müdürü Oral, “Kar yağışın devamı ile kılcal yollarda kapalı olan yollarımız var, ama özellikle ana arterleri açık tutmaya çalışıyoruz. Çünkü önceliğimiz ana arterler, sonra kılcal arterlere geçiyoruz” diye belirtti.

DİKKAT BUZLANMA BEKLENİYOR!

Oral, “Kar yağışın sonucu buzlanmaya meydana gelebilir. Tuzlama çalışmalarımız hazır önlemlerimizi aldık.  Vatandaşlarımızın tabi ki yine tedbirlerini almasında fayda var, biz çalışmalarımızı tamamladık” dedi.  

Haber: Tuğçe Kaymak

Bu haber toplam 208 defa okunmuşturHaber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler