SON DAKİKA HABERLER
Sırbistan Nakliyat Rusya Nakliyat
27 Ocak 2022 Perşembe Saat: 15:28

ÜNTİD'DEN TARİHİ VE VİTRİNSEL TALEP...

ÜNTİD Başkanı Adnan Sobi, çıpalarının sahibinin Ünye’nin eski kaptanlarından Çingene Ahmet, bir diğer namıyla Galatalı Ahmet Paşa olduğuna işaret ederek, çıpaların kitabesinde bunun ifade edilmesinin tarihe karşı görev olduğunu s
ÜNTİD'DEN TARİHİ VE VİTRİNSEL TALEP...

Dününe sahip çıkmak, yarınına hizmettir. Küçük dokunuşlar, büyük anlamlar ifade eder... 
ÜNTİD olarak her zaman kentimizin kimlikli ve daha yaşanabilir bir kent olması için mücadelemize, yerel ve genel yönetime destek olmaya devam edeceğiz. 
Kentimiz turizm kimliği olan, bölgemizin tek, ülkemizin ender şehirlerindendir. Bu durum aynı zamanda kentin barındırdığı değerlerine tarihi, kimliği ve dokusuna uygun şekilde sahip çıkılması sorumluların asli görevidir. 
Ünye'li kaptanlardan Çingene Ahmet, bir diğer namıyla Galatalı Ahmet Paşa'nın Ünye'nin Sancak Beyliği dönemine ait gemilerinin çıpaları günümüzde Ünye Cumhuriyet Meydanında yolun iki kenarında -kime ait oldukları bilindiği halde- maalesef kimliksiz şekilde durmaktadır. Büyükşehir Belediye yetkililerine konu iletilmiş olmasına rağmen şu ana kadar bu çıpalara kimlik kazandırma çalışmalarından bir sonuç alınamamıştır. Geçmişte Şehirlerine hizmet eden insanların bıraktıklarına sahip çıkabilme duyarlılığını gösterebilmek adına ÜNTİD olarak Ordu Büyükşehir Belediyesi Başkanlığının ilgili biriminden sahil düzenlemesine entegre edilerek, anlamsız ve kimliksiz durumda olan mevcut TAK'ın yerine, Çıpa'ların Ünye İskelenin iki tarafına dik bir şekilde yerleştirilmesi, zincirleri ile TAK oluşturacak şekilde yapılması ve kitabesiyle birlikte Ünye, Bölge ve Ülke Turizmimizin hizmetine sunulması aciliyet arz etmektedir. Nitekim 2022 yılı Turizm Sezonuna hazırlanan Ünye'nin denizle buluştuğu, tüm turizm bekleme ve faaliyet noktasının görünen yüzünde bu önemli düzenlemenin yapılmasını beklemekyeyiz.

Bu haber toplam 118 defa okunmuşturAnahtar Kelimeler : ÜNTİD'DEN, TARİHİ, VE, VİTRİNSEL, TALEP...

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler