kk
SON DAKİKA HABERLER
17 Eylül 2018 Pazartesi Saat: 09:30

ÜNYE, ÇEVRE TEMİZLİĞİNDE FARKINDALIK OLUŞTURDU

Çevre temizliği konusunda Türkiye’nin en temiz kentleri arasında gösterilen Ünye 2014 yılından bu yana ortaya koyulan uygulamalarla dikkat çekiyor.
ÜNYE, ÇEVRE TEMİZLİĞİNDE FARKINDALIK OLUŞTURDU
Asacom

ÜNYE, ÇEVRE TEMİZLİĞİNDE FARKINDALIK OLUŞTURDU

15 Eylül Dünya Temizlik gününde Ünye el ele verdi.

Çevre temizliği konusunda Türkiye’nin en temiz kentleri arasında gösterilen Ünye 2014 yılından bu yana ortaya koyulan uygulamalarla dikkat çekiyor.

Ünye Belediyesi tarafından ortaya konulan çok sayıda proje ile Ünye kısa zaman içerisinde en temiz kentlerden biri haline gelirken, özellikle atıkların yeniden kazandırılması konusunda ciddi projeler ortaya koydu.

SIFIR ATIK PROJESİNDE ÖRNEK KENT ÜNYE

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan tarafından başlatılan “Sıfır Atık” projesini ilk uygulamaya koyan belediyelerden biri olan Ünye Belediyesi, ayrıca yeraltı çöp konteyner uygulaması, Ekmeğini Çöpten kazan projesi, elektronik atık projesi gibi birçok çalışma ile çevre temizliği konusunda devrim niteliğinde projeler gerçekleştirdi.

15 Eylül Dünya Temizlik günü dolayısıyla da Ünye Belediyesi öncülüğünde sivil toplum kuruluşları ve halkın katılımıyla çöp toplama faaliyeti organize edildi.

BAŞKAN ÇAMYAR, “ÖRNEK PROJELER ORTAYA KOYUYORUZ”

Ünye Belediyesi Atatürk parkı sosyal tesisleri alanında gerçekleştirilen etkinlikte konuşan Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar, çevreye gelişigüzel atılan her atığın başta hayvanlar olmak üzere doğaya ve insana uzun vadeli zararlar verdiğinin altını çizdi. Başkan Çamyar, “Doğanın dengesini yerine getirmek adına zerre kadar bir katkımız olsun diye bugün bir aradayız. Göreve geldiğimiz ilk günden itibaren çocuklarımıza sağlıklı bir gelecek bırakmak adına temizlik konusunda örnek projeleri hayata geçirdik ve başarılı bir şekilde uygulamaya ve geliştirmeye devam ediyoruz” dedi.

Son günlerde ulusal medyada da sık sık gündemde olan “Ekmeğini Çöpten Kazan” projesine de değinen Başkan Çamyar, “Proje ile vatandaşlarımız geri dönüşüme kattıkları her 5 kilogram atık için bir ekmek kazanmış oluyor. Teşvik edici bu proje ile hem doğayı kurtarmış, hem de ekonomiye katkı sağlamış oluyoruz” diye konuştu.

ÇEVRE KORUMA DERNEĞİ BAŞKANI TOSUN’DAN TEŞEKKÜR

Ünye Çevre Koruma Derneği Başkanı İrfan Tosun ise Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar’a özellikle çevre koruma ve temizlik konusunda ortaya koydukları projeler için teşekkür etti.

15 Eylül Dünya Temizlik günü etkinliği kapsamında daha sonra katılımcılar hep birlikte çevre temizliği gerçekleştirdi.

Bu haber toplam 420 defa okunmuştur
Anahtar Kelimeler : ünye, belediye, çevre, temizlik, farkındalık,

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler