kk
SON DAKİKA HABERLER
9 Şubat 2021 Salı Saat: 14:33

BAŞKAN AKAR: PAKET SERVİSLE SERMAYE DÖNMÜYOR

Ünye Ticaret ve Sanayi Odası (ÜTSO) Başkanı İrfan Akar, yönetim kurulu üyeleriyle birlikte basın açıklaması yaptı.
BAŞKAN AKAR: PAKET SERVİSLE SERMAYE DÖNMÜYOR
Asacom

Ünye Ticaret ve Sanayi Odası (ÜTSO) Başkanı İrfan Akar, yönetim kurulu üyeleriyle birlikte basın açıklaması yaptı.

Oda’da yapılan açıklamada, tüm dünyayı her yönden olumsuz etkileyen pandemi sürecinde ekonomik durumun değerlendirmesini yaptı.

Pandemi sürecinden en çok olumsuz etkilenen kesimin, koronavirüsle mücadele kapsamında alınan kısıtlamalar nedeniyle kapalı olan yeme içme sektörü olduğunu belirten ÜTSO Başkanı İrfan Akar, yeme içme sektörünün bir an evvel açılması gerktiğini paket servisin sektörü idare edemeyecek duruma geldiğine yönelik açıklama yaptı.

Ünye Ticaret ve Sanayi Odası (ÜTSO) Başkanı İrfan Akar yaptığı açıklamada, “bilindiği üzere korona virüs salgını dolayısıyla yiyecek ve içecek kapsamında firmaların yaşadığı sıkıntıları sürekli dile getirmiştik. Rıfat başkanımız ve Cumhurbaşkanımızın gerekli mecriler doğrultusunda yaptığı görüşmeler sonrasında yiyecek ve içecek kapsamında firmalara  cüre kaybı desteği altında bir süreç başladı. Bu firmaların bu süreçten faydalanmalarını istiyoruz. Faydalanma şartları nasıl olacak derseniz. Önce şahıs firmaları faydalanıyor bu işten.2019-2020 yılları arasında cüre kaybı yüzde 50 aşan firmalar minümun 2 milyon maksimum 40 bin TL’ye kadar destek alıyorlar. Bu destek de iki yılın arasında yüzde 3’ü kadar oluyor. e-devlet üzerinden Ticaret Bakanlığı Sitesinden müteşebbislerimize başvurabilirlerse kısa sürede dönüş olacaktır. Küçükte olsa bir destek olacak. Tai bu yeterli mi yeterli değil artık yiyecek içecek sektörünü kontrollü bir şekilde tekrar faaliyetler geçmesi gerektiğine inanıyorum. Çünkü bu tür firma ve lokantalarla yaptığımız görüşmelerde artık çalışanlar ve  firma sahipleri ciddi bir sıkıntı içerisinde. Buradan cumhurbaşkanımıza seslenmek istiyorum. Bir an önce gerekli tedbirlerin alınıp bu firmaların tekrar hayat göstermelerini istiyorum. Paket servis ile bu iş yerleri dönmüyor artık” dedi.

Bu haber toplam 133 defa okunmuştur
Anahtar Kelimeler : BAŞKAN, AKAR:, PAKET, SERVİSLE, SERMAYE, DÖNMÜYOR

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler