kk
SON DAKİKA HABERLER
22 Haziran 2021 Salı Saat: 19:55

ESNAF VE PAZARCILAR İÇİN YENİ DERNEK KURULDU

Ünye’de Şirin Ünye Esnaf ve Pazarcılar Derneği kuruldu. Ünye’de 72 esnafın bir araya gelerek kurdukları derneğin amacının esnaf arkadaşların zor günlerinde bir dayanışma içerisinde o esnafa destek olmak için kuruldu.
ESNAF VE PAZARCILAR İÇİN YENİ DERNEK KURULDU
Asacom

Ünye’de Şirin Ünye Esnaf ve Pazarcılar Derneği kuruldu. Ünye’de 72 esnafın bir araya gelerek kurdukları derneğin amacının esnaf arkadaşların zor günlerinde  bir dayanışma içerisinde o esnafa destek olmak için kuruldu.

İlçedeki pazar esnafını bir dernek çatısı altında buluşturan Şirin Ünye Esnaf ve Pazarcılar Derneği Başkanı Necmettin Ayyıldız, derneğe kayıtlı üyelerin, derneğin karşılayabileceği her türlü ihtiyacında yanında olmak olduğunu söyledi.

DERNEĞE İHTİYACI OLAN BÜTÜN ESNAFIMIZIN YANINDAYIZ

Şirin Ünye Esnaf ve  Pazarcılar Derneği’nin esas amacının dayanışma çerçevesi içerisinde esnaf arkadaşlara hizmet vermek istediklerini belirten Başkan Necmettin Ayyıldız, “18 Haziran 2021 Cuma günü saat 16:00 de gerçekleştirmiş olduğumuz olağan genel kurulumuz ile bu saatten sonra hizmet vermek istiyoruz. Derneğimizin esas amacı; isminde de anlaşıldığı gibi Dayanışma Derneği. Şirin Ünye Esnaf ve Pazarcılar derneği olarak kayıtlı üyelerimizden, derneğin karşılayabileceği her türlü ihtiyacında yanında olmak. Mesela arkadaşımız yolda kalmış olabilir onu selamete çıkartmak istiyoruz. Mal mülk almış, imkanı olmamış ya da cenazesi olmuş bir arkadaşımız vardır veya düğünü olan bir esnaf arkadaşımız olabilir. Onlara dernek imkanları dahilin de gücümüzün yettiği yere kadar yardımcı olacağız” dedi.

 DERNEĞİN VARLIĞINI HİSSETTİRMEK İSTİYORUZ

Şirin Ünye Esnaf ve  Pazarcılar Derneği Başkanı Necmettin Ayyıldız, Pazar ve esnaf sahalarında eksikliklerin olduğunu, dışarıdan gelen vatandaşında bu eksiklikleri bize yaptıkları şikayetleri göz önünde bulundurarak eksikleri tamamlamaya çalışacaklarını belirterek şunları söyledi;

“Derneğin varlığını hissettirmek istiyoruz. Ünye de gözlemlemiş olduğumuz bazı eksiklikler var. Pazar sahalarında, esnaf sahalarında. Bazen dışarıdan gelen misafirlerimiz oluyor şu alanda şu eksiklikler var bizi uyarabiliyorlar. Bizi uyaran arkadaşlarımızı dikkate alarak ilgili mercilere iletmek yaptırım gücü olur ya da olmaz demiyoruz ama bunu bir şekilde arkadaşlara, merci ve makamlara bildirerek eksiklerin giderilmesi gibi amaçlarımız var. Belediyeden aldığımız imkanalar doğrultusunda eksiklikler en kısa zamanda çözeceğiz inşallah. Arkadaşlarımız bize güven verdiler. Bizi de bu makama layık gördüler. Onların amaçlarını en güzel şekilde  yapabilmek için elimizden geleni üye arkadaşlarımızla, yönetim kurulu ve denetim kurulu arkadaşlarımız ile gereken çabayı göstereceğiz” diye konuştu.

 “DERNEĞİMİZE YOĞUN BİR TALEP VAR”

Kuruldukları günden bu güne kadar  kısa bir zaman içerisinde kurdukları derneğe yoğun bir talep olduğunu da belirten  Başkan Ayyıldız, “Gerçekleştirmiş olduğumuz yönetim kurulu toplantımıza çok yoğun bir ilgi vardı. Bu ilgi gerek derneğimizde resmi kaydı olan üyeler tarafından gerekse üye olmamış ama üyelik sırası bekleyen arkadaşlar tarafından çok iyi olduğunu gördüm. bu doğrultuda arkadaşların dernekten çok büyük bir beklentisi olduğunun kanaatine vardım. Bizde bu kanaate göre en güzel şekilde arkadaşlara ve Ünye’ye hizmet verebilmek için yönetim kurulumuz olarak karar verdik. Bu kararımıza da sadık olarak en güzel hizmeti verebilmek için elimizden geleni yapacağız" dedi.

Bu haber toplam 235 defa okunmuştur
Anahtar Kelimeler : ESNAF, VE, PAZARCILAR, İÇİN, YENİ, DERNEK, KURULDU

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler