kk
SON DAKİKA HABERLER
3 Temmuz 2021 Cumartesi Saat: 15:02

ÜTSO’DAN AKKUŞ NİKSAR YOLU ÇIKARTMASI

Ünye Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı İrfan Akar, Akkuş-Niksar yolu’nun ticaret ve turizm açısından çok önemli olduğunu geç kalınan yolunun daha modern bir yol olması gerektiği söyledi.
ÜTSO’DAN AKKUŞ NİKSAR YOLU ÇIKARTMASI
Asacom

Ünye Ticaret ve Sanayi Odası tarafından Akkuş düzenlenen kahvaltı programında odaya kayıtlı farklı meslek grupları bir araya geldi.

Ünye Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı İrfan Akar, Akkuş-Niksar yolu’nun ticaret ve turizm açısından çok önemli olduğunu geç kalınan yolunun daha modern bir yol olması gerektiği söyledi.


Ünye Ticaret ve Sanayi Odası, odaya bağlı farklı meslek grubundan olan üyeler bir araya gelerek istişare ve sorunları konuşmak için buluşmaya devam etti.

Programda konuşan Ünye Ticaret Ve Sanayi Odası Başkanı İrfan Akar, " bizim burada ki amacımız şehirler arası istişareleri sağlamak, Ünye Akkuş arasındaki turizm ve ticareti geliştirmek. Yol bizim en büyük önceliğimiz, yol olmazsa olmazımız yolun olması bizim için şöyle önemli Akkuş Niksar yolu’nun daha modern bir yol olması lazım. Bizim bu toplantılardaki amacımız artık esnafımızın iş adamımızın ufkunu açmak çeşitli istişareler yapmak buda bazı etkileşimlerle oluyor. Bizim gayemiz sanayi ye ham madde üretimi değil. Buradaki insanların bir araya gelip fabrika kurup dünyaya daha güzel daha modern ürünler üretip e-ticaret yapıp daha fazla katkıda sağlaması dışarıda yaşayan Akkuşluların tekrar bölgeye gelip bölgede istihdam etmesi tek derdimiz. O yüzden biz üzerimize düşeni yapmaya hazırız. Dışarıdan iş insanlarımız gelsin orman ile ilgili  hayvancılıkla ilgili alanlar kursunlar. Hatta birkaç arkadaşımız bir araya geldi. Hayvancılık ile ilgili tesis kuruyorlar. Aynı şekilde ormancılıkla ilgili yarı mamul ürünleri veya som ürünleri üretip dünyaya satılırsa artık bu dünyada olmayacak bir şey değil” dedi.

Bu haber toplam 328 defa okunmuştur
Anahtar Kelimeler : ÜTSO’DAN, AKKUŞ, NİKSAR, YOLU, ÇIKARTMASI

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler