SON DAKİKA HABERLER
Sırbistan Nakliyat Rusya Nakliyat
4 Ocak 2022 Salı Saat: 10:31

FARKIN KARŞILANMAMASI KONTAK KAPATTIRACAK

Son günlerde akaryakıt fiyatlarına yapılan zamlar taşıma ücretlerine de yansıtılmak isteniyor. Konuya ilişkin açıklamada bulunan Yeşilkent 130 No’lu Hat Taşımacılığı Kooperatif Başkanı Selim Akkan, "Akaryakıta gelen zamların
FARKIN KARŞILANMAMASI KONTAK KAPATTIRACAK

Son günlerde akaryakıt fiyatlarına yapılan zamlar taşıma ücretlerine de yansıtılmak isteniyor. Konuya ilişkin açıklamada bulunan Yeşilkent 130 No’lu Hat Taşımacılığı Kooperatif Başkanı Selim Akkan, "Akaryakıta gelen zamların taşıma ücretlerine yansıtılması artık kaçınılmaz oldu" dedi.

FARKIMIZ KARŞILANSIN

Başkan Selim Akkan, ”Devlet taşımacılığına kayıtlı 17 tane üyemiz var. Motorine gelen zamlara karşı mazot gelirlerinin tamamının karşılanmasını istiyorum. 6,70 TL ile Milli Eğitim Bakanlığı ile yapılan devlet ihalesinde mazotun fiyatı şimdi 13 TL oldu. Yüzde 100’lük bir artıştan bahsediyorum. Mazot farkının servis yapan arkadaşlarımızın zor durumda kalmasından dolayı mazot farkının karşılanmasını talep ediyoruz. Yoksa şoförlerimiz işi bırakacak duruma kadar geldi.” diye konuştu.

Yeşilkent’ e stabilize yollarımızın bozuk olmasından dolayı servislerimiz zor şartlarda çalışmaya maruz kaldıklarını ifade eden Yeşilkent 130 No’lu Hat Taşımacılığı Kooperatif Başkanı Selim Akkan, “Akaryakıta gelen zamların taşıma ücretlerine yansıtılması artık kaçınılmaz oldu. Bizi ilgilendiren konu mazot durumudur. Yolcu taşımada yüzde 25 bir zam geldi. Ama halk bu durumda hiç mi çarşıya inmeyecek? Bu karar bugün uygulamaya başlanacak. Ama karşılığında nasıl bir tepki alacağız belli değil. İhale yoluyla ilköğretim taşımacılığını yapıyoruz. Devletten Milli Eğitim taşımacılığına zam bekliyoruz ve gereğinin yapılmasını rica ediyorum” dedi.

HABER:ALEV YILMAZ

Bu haber toplam 261 defa okunmuşturAnahtar Kelimeler : FARKIN, KARŞILANMAMASI, KONTAK, KAPATTIRACAK

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler