SON DAKİKA HABERLER
Sırbistan Nakliyat Rusya Nakliyat
21 Ocak 2022 Cuma Saat: 10:29

AKKUŞ-NİKSAR YOLU YATIRIM PLANINDA!

Ak Parti Ünye İlçe Başkanı Kenan Selim Argan, Ünye Kaymakamı Ayhan Işık ve Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı ile birlikte Ankara ziyareti dönüşü değerlendirme yaptı.
AKKUŞ-NİKSAR YOLU YATIRIM PLANINDA!

Ak Parti Ünye İlçe Başkanı Kenan Selim Argan, Ünye Kaymakamı Ayhan Işık ve Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı ile birlikte Ankara ziyareti dönüşü değerlendirme yaptı.

Akkuş-Niksar Yolu, Organize Sanayi Bölgesi(OSB), Kültür Merkezi gibi birçok önemli konuları Ankara’da ele aldıklarını ifade eden Başkan Argan Ünye’de bulunan çalışmaların aralıksız devam ettiğini söyledi.

SADECE İZ ÖDENEK ALDIK

Akkuş-Niksar yolu hakkında gündeme gelen bin lira ödenek verildi haberlerine bu miktarın sadece iz ödenek olduğunu belirten AK Parti Ünye İlçe Başkanı Kenan Selim Argan,  “Biz yaklaşık iki ay önce yapmış olduğumuz açıklamada Sayın Cumhurbaşkanımızın 07.11.2021 tarih ve 381 sayılı ‘oluru’ ile burası Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’nın 2022 yılının bütçesine alınmak suretiyle yatırım programına alındı, dedik. Ayrıca, bu yatırım programında da ilan edilecek dedik. Bugün baktığımızda burasının 1000 TL iz ödenekle yatırım programına alındığı ilan edildi. Birtakım çevreler tarafından buraya sadece 1000 TL bir ödenek konulduğu söyleniyor. Şimdi milletin kafasını bulandırmaya gerek yok. O bedel yolun yatırım programına alınması için konulması gereken bir bedel. Şu anda bu 1000 TL’lik iz bedelle Ünye Akkuş yolu yatırım programına alındı, önümüzdeki birkaç ay içerisinde de ihalesi yapılacak. Yapılacak ihalede ise net rakam ortaya çıkacak. Hadi diyelim ki bu yola 300, 500, 600 milyon lira ödenek ayrılsın. Bu sefer ihaledeki rakamın gerçekliği nasıl ortaya çıkacak? Burada nasıl ihale yapacaksınız? O 1000 TL ayrılmış olan iz ödenektir. Yolun yatırım programına alınması için konulması gereken sembolik bir rakamdır. Bizim daha öncede ifade ettiğimiz üzere 2022 yılı içerisinde bu yolun yapımı ihale edilecek ve yapımına da hızlı bir şekilde başlanacaktır.” Dedi.

Bu haber toplam 132 defa okunmuşturAnahtar Kelimeler : AKKUŞ-NİKSAR, YOLU, YATIRIM, PLANINDA!

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler